Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Da się jakoś pozbyć problemu z tłustą cerą? Mój nos i czoło to chyba największy problem bo pojawia się tam cała masa zaskórników. Czytałam że to może być od tłustej skóry a właśnie tam taką mam. Do tego przy nosie mam masę czerwonych żyłek więc wygląda to nieciekawie.
Nie maluje się ani nie stosuje żadnych kremów.
#pytanie #uroda #makijaz #medycyna

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: kwasnydeszcz
  • 12
@AnonimoweMirkoWyznania typu skóry się nie pozbędziesz, możesz jedynie sprawić, że będzie lepiej wyglądać - dopasowujac odpowiednią pielęgnację. Sama mam suchą cerę więc nie wypowiem się jak powinna wyglądać taka pielęgnacja, ale na yt jest duuuuzo materiałów na ten temat. W każdym razie podstawą każdej pielęgnacji jest odpowiednie oczyszczanie i nawilżenie (odkryłam ameryke xD).
@AnonimoweMirkoWyznania: przy takim typie cery warto spróbować nawilżać, no i w żadnym wypadku nie przesuszać. U mnie bardzo pomógł lekki krem brzozowy Sylveco. Przez pierwszy tydzień- dwa co prawa był dramat, ale już po około miesiącu było super. Poza tym dobre oczyszczanie (jak dla mnie najlepsza opcja to 2 razy dziennie), tylko nie jakimś gunwem "do cery tłustej", bo one zazwyczaj przesuszają. Od siebie mogę polecić metodę ocm i żel tymiankowy
@nama z tego co widze w internetach to mowisz o tradziku, ale to jest choroba, a nie typ skóry. Czy dobrze Cie zrozumialam? Cery tlustej nie zmieni sie samemu na sucha, mozna ja co najwyżej przesuszyc, ale to raczej nie jest dobre wyjscie.
@Mogli nie mam typowego trądziku. Izotretynoina powoduje hamowanie aktywności gruczołów łojowych a nawet ich zanikanie, w trakcie kuracji dochodzi do przebudowy skóry co w konsekwencji zmienia jej typ właśnie ze zbyt tłustej w normalną. Taki też jest główny cel mojej terapii.

Niestety kuracja droga, długotrwała i ze skutkami ubocznymi ale nie znam nikogo kto by żałował.
@nama: Mój niebieski kilka lat po skończeniu kuracji ma bardzo mocno przesuszającą się skórę, przez co pęka mu skóra na dłoniach i zmaga się z łupieżem, którego nigdy wcześniej nie miał. Choć był truskawką z twarzy, a teraz nie ma już trądziku, to żałuje, że podjął leczenie, bo było bardzo obarczające organizm. Moja siostra jest świeżo po kuracji, i ma w twarzy dziury, bo podczas brania Izotretynoniny takie wulkany jej wysypały
@AnonimoweMirkoWyznania: skóra zazwyczaj przetłuszcza się, bo nie jest odpowiednio nawilżona, więc nadrabia sebum. Mi się skóra bardzo przetłuszczała w strefie T. Odkąd nawilżam porządnie, myje delikatnie (2 razy - raz zmywam makijaż, drugi raz oczyszczam) to już nie mam tego problemu. Też mniej pryszczy mi wyskakuje.
Nie używaj nic z alkoholem, a jak coś mocno oczyszczającego to może raz na tydzień. Nic, co by mogło wysuszać. Kiedyś nie wiedziałam i używałam
@AnonimoweMirkoWyznania: Tak, izotretynoina. Można brać małe dawki, np. 5 mg/doba, które są zbyt małe na trądzik, ale w sam raz na łojotok. Taka terapia trwa kilka lat. Mało który lekarz to stosuje, najlepiej znaleźć takiego, który jest fanem terapii izo na trądzik i gdyby miał opory, to zapodać mu artykuł z branżowej prasy, np. taki artykulik z PubMed albo nowszy. Kosmetyków i suplementów na to nie ma i nie daj