Wpis z mikrobloga

#medycyna #inhalacja #lekarz #pediatria #kiciochpyta #alergia #astma

Witam. Sa tu moze fachowcy (lekarze lub farmaceuci) ktorzy pomogliby dobrac inhalator do 200zl? Chce go dla calej rodziny tzn dla mnie i zony no i dla 6m coreczki. Na przeziebienie, kaszel itp. Nie mamy astmy i alergi. Dodalem dla atencji.

Mam na oku Medel Family Plus z dodatkowym nebulatorem, ktory robi wieksze czasteczki.
Jest cichy ma dobre parametry za wyjatkiem przeplywy powietrza roboczego.
Moze sie ktos wypowiedziec?

Szukam cichego, wydajnego, szybkiego i aby nadawal sie do pluc no i do oskrzeli.
  • 9
@fudzi: chyba wszystko jedno. Byle dziecko chciało z niego korzystać więc skłaniałbym się ku takiemu z wyglądem dla dziecka typu misie. Jeszcze chyba omron ma taki z regulacją wielości cząstek.
@fudzi: ma być cichy. Mój według ulotki ma 63dBA i to jakaś masakra. Jak się inhaluje to muszę kłaść go pod stołem na miękkim krześle żeby trochę ciszej było
@sqbi_ Zamowilem ten co opisalem. Mendel Family Plus z nebulizatorem co robi kropelki 0.8 i zawartosc czasteczek <5 to az 92% wiec dotrze najdalej. Do tego dokupilem zwykly nebulizator drugi na gorne drogi oddechowe i irygator do nosa. Calosc 200zl
Jak przyjdzie po swietach dam znac czy jesr glosny. Niby 52db ma miec.
@sqbi_: To brzmi jak typowy pneumatyczny nebulizator do podawania leków wziewnych. Rzeczywiście średni wybór do hobbistycznych inhalacji. Tego typu nebulizator ma kompresor zastępujący szpitalną instalację tlenową w typowym przypadku użycia, więc nigdy nie będzie jakoś niesamowicie cichy.
@kyaroru
Czesc
Juz jest chwila jak uzywam tego inhalatora. Podawalem nim dziecku lek w sumie 5x dziennie (2x mucosolvan i 3x jakis przeciwzapalny budixon neb)

Kompresor jest cichutki. Syczenie wydobywajacego sie leku przez nebulizator ( maske i pojemnik na lek) jest glosniejsze niz kompresor. Spokojnie moja mala ogladala bajki przy tym.

Ja polecam.
Dokupilem irygator do nosa no i zwykly zestaw (maska nebulizator) z podstawowej wersji family ( inny rozmiar czasteczek -
@fudzi: Dziękuję za informację:) Dobrze wiedzieć, bo o ile mi jest wszystko jedno, jaka jest głośność (bo jestem dorosły pacjent), to warto rozpowszechnić wiadomość, że za praktycznie tyle samo co typowy inhalator da się dostać coś, co dzieci nie straszy.
@fudzi: I maska jest ogólnie bardziej dla dzieci, które nie są w stanie ogarnąć ustnika albo dla dorosłych do doraźnego stosowania, bo stałe używanie maski strasznie podrażnia skórę, a sporo leku ląduje w postaci skroplin na twarzy zamiast do oskrzeli/płuc;)