Wpis z mikrobloga

Co ma większy sens (czy. będzie grało lepiej):

LG V30 + dobrej jakości słuchawki (B&O czy inne bose QC35)
czy
Galaxy S8 + zewnętrzny DAC + dobrej jakości słuchawki (B&O czy inne bose QC35)

Zależy mi na ekranie S8, ale nie chcę tego robić kosztem dźwięku z V30.
Zastanawiam się więc, czy któryś zewnętrzny, mobilny DAC jest w stanie dorównać (lub nawet przebić) ten wbudowany w LG V30?

#audiofile #audio #audioboners
  • 25
  • Odpowiedz
@audiohead:

póki co w ogóle nie zawracał bym sobie głowy źródłem a najpierw wybrał słuchawki. Bierzesz tel i walisz do media markt, są Sony i bose, posłuchasz że swojego tel ze swoją muzyką. A jak mają byc typowe studyjniaki to ani jedne ani drugie. Ale idź posłuchaj najpierw.


Mimo wszystko nie chcę wydawać tysięcy na taki zestaw, bo taki złożę sobie kiedyś z normalnym wzmacniaczem i odpowiednimi kolumnami w domu. To
  • Odpowiedz
@lech1991 nie potrafię tego wytłumaczyć, tak są zestrojone po bt, żeby tuszować niedoskonałości przetwornika, które wychodzą na jaw przy podłączeniu przewodowym.
  • Odpowiedz
@lech1991: Jeżeli słuchasz przez BT to pomijasz układ audio w telefonie, konwersja C/A odbywa się już w słuchawkach, więc jeżeli słuchawki mają dobry układ audio to mogą w niektórych przypadkach grać lepiej niż po kablu.

dawanie #!$%@? o jakieś ripy z SACD na mieście

Przecież ma to znaczenie tylko w odsłuchu domowym, w hałasie ulicy czy komunikacji zbiorowej nie da się usłyszeć różnicy między kablem a aptX/LDAC, szczególnie jeżeli tak jak
  • Odpowiedz
@lech1991: To nie cytat tylko grot memiczny, po prostu wykop interpretuje go w ten sposób interpretuje.

Nie przeczę że BT powoduje utratę jakości, po prostu obecnie jest ona na tyle mała że nie ma co sobie nią głowy zawracać, szczególnie w zastosowaniach outdoorowych. Większy wpływ ma jakość układu audio w słuchawkach, ale i tak w przypadku lepszych słuchawek jest ona lepsza od tych wbudowanych w przeciętne smartfony
  • Odpowiedz