Wpis z mikrobloga

Witam Mirki i Mirabelki!
Jako że słońce wróciło nad naszą umęczoną ziemię a majówka już obok uznałem że pora uzupełnić wyposażenie.
Potrzebuję nowego plecaka w góry, będzie używany na trasach od schroniska do schroniska gdzie poza najpotrzebniejszymi rzeczami i ubraniami będę miał jedynie śpiwór(po co łóżko jak podłoga tańsza( ͡° ͜ʖ ͡°), planuję wykorzystać go jeszcze na ultralight. Wpadły mi w oko cztery twory od Osprey'a: Kestrel 38l, Exos 38l, Talon 44l i Mutant 38l
Miał ktoś styczność? Co byście polecili?
Z góry dziękuję za odpowiedzi i życzę miłego dnia ()
#gory #trekking #plecak #hiking #kicochpyta #pytaniedoeksperta
  • 6
  • Odpowiedz
@CzarnyIwan: Ja polecam firmę Deuter, mają spory wybór także na pewno znajdziesz coś co Ci pasuje. Jak kupowałam plecak i robiłam reaserch na ten temat to wyszło mi, że najlepszy stosunek jakości do ceny. No i mam już dwa lata i póki co 0 problemów z plecakiem. :)
  • Odpowiedz
@CzarnyIwan z kestrela korzystałem I pakuje sie wniego na 7 dni letniej wycieczki lub 2 dni w terenie w zimie 3 dni latem. Mutant to raczej worek wspinaczkowy średnio nadaje się do treku. Bo całość praktycznie jest na barkach. Jak chcesz coś gdzie wejdzie jeszcze kuchenka jakiś materac? trochę jedzenia i woda to weź kestrela 48 jest zgrabny a i namiot dotroczysz w razie w.
  • Odpowiedz
  • 0
@nathalije porównaj sobie wagi deutera i ospreya to może sie odtrujesz.

@CzarnyIwan jesli tylko do tego i na 3 noclegi to nie rozumiem po co Ci taki litraż... 30 wystarczy tylko musisz mieć lekki śpiwór- tak wiec pokaz spiwor to Ci doradzimy.
  • Odpowiedz