Wpis z mikrobloga

Magazyn "POLITICO" w najnowszym numerze na okładce opublikował artykuł dotyczący premiera Węgier Viktora Orbana i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Tytuł tekstu brzmi: "Nowi komuniści".
Znalezisko - https://www.wykop.pl/link/4247933/kaczynski-i-orban-na-okladce-politico/

Tylko Prezes tak umie:
- rób dekomunizacje
- bądź pierwszym komuchem europy

#polityka #neuropa #bekazpisu #dobrazmiana #mikroreklama
Pobierz lakukaracza_ - Magazyn "POLITICO" w najnowszym numerze na okładce opublikował artykuł...
źródło: comment_uvC04fwSWhBPUvRTKilnEZytgUkjecWF.jpg
  • 28
@The_Riddler: nie maja? Myśle, ze maja bardzo wiele wspólnego. PIS nie dość, ze wprowadza ustrój będący podobizna tego sprzed 89 r. To do tego przejął kropka w kropkę retorykę komunistów. Przecież teksty o ulicy o zagranicy, bojowkarzach na ulicach, zdradzie narodowej, nowej prawdzie historycznej i utożsamianie krytyki rzadu z krytyka polski zostały wymyślone przed 1989
@The_Riddler: co do ustroju TK jest wydmuszka tak jak TK za komuny, sposób powołania KRS jest w istocie identyczny jak powoływanie Rady Państwa za komuny. Sejm został sprowadzony do przepychania ustaw pisanych gdzie indziej, czego efektem jest tragiczna jakość prawa, bo posłowie nie przyjmują jakichkolwiek uwag. Prokuratura i policja sluzy celom politycznym, państwowa telewizja to tuba propagandowa rzadu, stołki obsadzane są według klucza partyjnego na niespotykana skale jeszcze tylko sądu czekają
@ZaplutyKarzelReakcji:
1) Które duże Państwo nie ma kultu państwowej własności? Mówimy o dużych firmach, skoro mówisz o repolonizacji. Nie ma tam niby pompowania kasy chroniącego miejsca pracy pomimo niewydolności finansowej? Nie ma niby ochrony Państwa przed przejęciami dużych spółke przez inne z zewnętrznych krajów?
2) Jak bardzo rozdmuchany socjal w porównaniu do krajów zachodnich mamy?
3) I te inwestycje też ciekawe ;) Za "granico" to tylko słuszne inwestycje xD U nas
@Jaridadi Może np. największa potęga w dziejach która nawet przemysł zbrojeniowy ma prywatny? Może cała Europa wschodnia która ma mniejszy udział własności państwowej od Polski? Może zachód który nawet mając podobny poziom własności państwowej dziwnym trafem nie wpada na pomysł by ją powiększać jak w Polsce?

Polska ma obecnie jedne z największych wydatków socjalnych w Europie. Przypominam że przywileje emerytalne to także socjal.

I oczywiście najlepiej nic nie budować i nic nie
@Herubin Ok, masz prawo tak uważać. Lecz potwierdziłes, że neuropa posiada wiedzę z soku z buraka i partyjnych memow. Pierwszy link z googla - forsal.
"Osiem państw członkowskich - Finlandia, Francja, Dania, Austria, Włochy, Szwecja, Grecja i Belgia - przeznaczyło na "socjal" ponad 1/5 PKB. Najniższe wydatki – poniżej 13 proc. PKB - na opiekę społeczną przeznaczały: Irlandia, trzy państwa bałtyckie, Rumunia, Cypr, Malta i Czechy."

W Polsce jest to 15.9%.

Kolejne
@lakukaracza_: Nie wiem nie znam, nie oceniam ;) Oceniam całość jako ruch/zjawisko na tym portalu. Wrażliwy jestem po prostu na skrajności i przeraża mnie jak udało się PIS i PO podzielić ludzi, że nie ma dyskusji politycznej w której ktoś nie potraktuje głosowania na jedną z partii (tyczy się to samo Nowoczesnej, Kukiz itp.) jako obrazy. Nikt nie dopuszcza możliwości innego zdania. Wszystko czarno-białe i ewentualnie biało-czarne.
@Andreth: Czy jeśli ktoś pomimo złego zarządzania państwem chce zagłosować ponownie na jakąś partie tylko dlatego, że to największa partia to nie fanatyzm? Ja powiem, że znajdą się znamiona, ale rozumiem też wybór "mniejszego zła". Choć z pewnością nie rozumiem go ideologicznie ;)

Naprawdę, świat nie dzieli się pomiędzy PO i PiS.

Jestem takiego samego zdania i życzę udanego dnia :)
@Herubin: @Jaridadi: @Jaridadi: patrzcie na tego klamce. Specjalnie wyciął fragment artykułu bez 500+ i niższego wieku emerytalnego

W 2015 r. na ochronę socjalną Polska przeznaczyła 38,3 proc. wszystkich wydatków, co stanowiło 15,9 proc. polskiego PKB. W kwocie tej największe były wydatki na osoby starsze, w tym głównie na emerytury (9,1 proc. PKB, co stanowiło blisko 21,9 proc. wszystkich wydatków sektora publicznego). Na „rodzinę i dzieci” polski rząd przeznaczył 1,4
@ZaplutyKarzelReakcji: Po co tylko ten epitet? Jesteś osobą o której pisałem wyżej, nie ważne czy PO czy PIS. Trzeba coś przykleić, Tobą gardzę niezależnie od danych ;) Przedstaw aktualne dane jak możesz, wzbogaci się moja wiedza niewątpliwie.