Wpis z mikrobloga

Witam
Mam kilka pytań do posiadaczy Wahoo ELEMNT/BOLT:

1. Dlaczego Strava przypier.. się do dystansu i sumy podjazdów? Wg niej BOLT jedno i drugie trochę zaniża (mam czujnik prędkości na przednim kole od Wahoo i jest on ustawiony w tryb autokalibracja),

2. Dlaczego w Zwift w trybie wolnej jazdy (nie Workout) po włączeniu w BOLT trybu PASSIVE celem tylko wyświetlania danych wyłącza się opór w trenażerze i mimo podjazdu pod górkę pracuje on wtedy jak nie-smart i opór się nie zwiększa?

3. Czy można jakoś obejść konieczność włączania lokalizacji w telefonie w celu połączenia go przez bluetooth z BOLT, czy jest to wina androida i nic się z tym nie zrobi?

4. Wahoo obiecuje promocyjne kody na różne aplikacje po zarejestrowaniu się w aplikacji ELEMNT, otrzymał ktoś owe kody na maila?

A tak poza tym to sprzęt jest super, wszystko działa jak trzeba. Miałem obawy (pewnie jak większość) co do nawigacji ale jestem pozytywnie zaskoczony. Trzeba tylko wiedzieć jak i w czym przygotować sobie trasy.
Pzdr

#rower #wahoo
  • 8
@garbatykazek:
1. podjazdy są jota w jote z bolta i na stravie chyba że ręcznie korygujesz na stravie "recalculate elev gain"
2. podpięty trenażer po BT? Tak miałem jak inne urządzenie przejęło kontrolę nad trenażerem i zazwyczaj był to telefon z BT do kalibracji trenażera.

@trace_error:
ad 1: Chyba trzeba będzie się przyzwyczaić że coś się "świeci" na niebiesko w statystykach na Stravie.
ad 2: Trenażer łączę ze Zwift i z BOLT przez ANT+ i połączenie jest ok tylko właśnie trenażer wtedy nie robi oporu automatycznie, i wygląda to tak jak napisałeś, tak jakby BOLT przejmował nad nim kontrolę, więc ten tryb PASSIVE coś nie halo.
@trace_error: Jeszcze gadałem z jednym typem co ma BOLT-a i też mówił że mu tak samo wyświetla więc nie ma się czym przejmować.
Teraz tylko zostaje jeździć.
A tak BTW, jak wklejać zdjęcia żeby się od razu wyświetlały w poście?