Wpis z mikrobloga

Witam, może wy będziecie w stanie pomóc podjąć mi decyzje w sprawie zakupu roweru z którą meczę się już z dobry miesiąc. Budżet jaki jestem w stanie przeznaczyć na rower to ~3500. Roweru będę używał codziennie na dojazdy do pracy 20 km w dwie strony po Wrocławiu. W weekend lub wieczorem jakieś przejażdżki nie więcej niż 50km i też głównie okolice miasta (wały lub parki). Wcześniej śmigałem podstawowym decatlonowskim przełajem (triban 100) i też się sprawdzał jednak chce zainwestować w coś lepszego dającego więcej frajdy.
Wybrałem wstępnie dwa modele:
1. XLA Aluminium Cyclocross Bike
2. AVALANCHE ELITE 29

Wiem, że to dwa różne przeznaczenia rowerów jednak nie mam doświadczenia co do codziennej jazdy na MTB w warunkach miejskich. Nie wiem czy nie zaznam szoku i nie umrę po 5km na takiej szerokiej oponie.
Zwracam również uwagę na to jak rower zachowa się w użytkowaniu go w różnych warunkach czyli deszcz/błoto a zimą sól. Miesięcznie zrobię pewnie z ~600 km więc sprzęt będzie dosyć mocno eksploatowany. W GT mam amortyzator o który dodatkowo trzeba dbać co przekłada się na koszty i możliwe awarie.

Dodatkowo zwracam się z pytaniem czy ktoś z Wrocławia nie jest w posiadaniu tego Cyclocrossa z Planet X nigdzie nie ma możliwości zobaczenia tego roweru z bliska a wydanie 3600 patrząc tylko na zdjęcia nie wydaje się najlepszym pomysłem.
Wstawiam również ankietę żeby zobaczyć co was bardziej przekonuje.
#rower #szosa #gravel #mtb

Który model ?

  • XLA Aluminium Cyclocross Bike (Cyclocross) 60.0% (9)
  • AVALANCHE ELITE 29 (MTB) 40.0% (6)

Oddanych głosów: 15

  • 9
@Vurux: Jezdzilem do pracy po wroclawiu zarowno mtb jak i przelaj jak i szosa i powiem tak:
Jezeli planujesz jeden rower to bralbym MTB. Zawsze mozna do niego zalozyc wezsze opony, chociaz mozesz sie zdziwic ze na takich kapciach bedzie sie nawet ladniej toczyl. Jedyna roznica bedzie przy mocniejszym wietrze (wezsza opona bedzie po prostu bardziej ałero). Minusy to utrzymanie amorka, o ile nie ma blota i syfu, to bedziesz zbieral
@krzysiekdw: dziękuje Ci bardzo za odpowiedź i opis !
@mmichal: Na "gravelu" jeździłem przez ostatni rok (triban 100) na asfalcie spoko ale wały czy chociażby most trzebnicki z wyrwami w asfalcie spowalniał mnie starsznie. Odnośnie MTB na 29" nie mam żadnego znajomego posiadającego taki rower i jest mi ciężko to sprawdzić. Myślisz, że w sklepie jest szansa spróbować takiej jazdy ?
@Vurux: Hej, miałem podobny dylemat. Postawiłem na przełaja i jestem zadowolony. Rozważałem też rower crossowy albo gravela. Niestety ścieżki/trasy rowerowe we Wrocławiu nie są zbyt dobrej jakości i to zaważyło. W moim przypadku MTB odpadł, bo chciałem weekendowo trochę poszosować po okolicy. Co masz na myśli pisząc "więcej frajdy"? Przełaj takiej frajdy Ci nie daje?

Nie wiem jaka masz trasę do pracy, ale Most Trzebnicki nie jest najgorszy :)