Wpis z mikrobloga

#wlosy #pielegnacjawlosow #kosmetyki

pytanie głównie do #rozowepaski
możecie polecić jakieś olejki/płukanki/szampony itp. do żeby nawilżyć jasne blond włosy do ramion i zmniejszyć ich puszenie się? Muszę je myć dość często bo raz na 2-3 dni więc po wyschnięciu robią się suche no i niestety są troszkę zniszczone. Włosy myję białym jeleniem i stosuję zawsze płukankę octową z ziołami i piję pokrzywę, a jakiś czas temu stosowałem odżywkę do włosów jantar, ale niestety niespecjalnie pomogła na suche włosy.
  • 24
@elvar: Bialy jelen wysusza kudly, ja bym robila tak: szampon Petal Fresh, a raz w tygodniu mocny szampon np Radical. Na odzywienie kudelkow to mieszalabym maske emolientowa typu Kallos Banana z miodem, ale to raz na tydzien, bo zrobi sie z tego humektant. Po kazdym innym myciu nakladaj samego kallosa banana :) Mam nadzieje ze zrozumiale napisalam xD
@plusy_ujemne wielkie dzięki, brzmi jak przepis na eliksir wielosokowy, ale poczytam o tym i dowiem się co i jak (ʘʘ) Co do Białego jelenia, to słyszałem, że mycie włosów szarym mydłem dobrze na nie wpływa i nie obciąża włosów
@Zlota_rybkaV6 dzięki! jak się nakłada odżywkę na końcówki włosów to jest jakaś specjalna metoda, że najpierw rozcieńczamy z mlekiem migdałowym i pyłem diamentowym a potem dokładnie 3,6 cm od końców włosów? Czy normalnie lać to na rękę i smarować włosy?

@plus_ujemne dzięki jeszcze raz, właśnie zauważyłem że moja mama używa tej odżywki kallos tylko że aloesowej, chyba najpierw jej trochę podkradnę i spróbuję. No i rzeczywiście wlosy strasznie się kręcą i plączą
@Zlota_rybkaV6: od kogo słyszałaś to z tym jedwabiem? bo mój fryzjer właśnie mówił mi, że jedwabiu absolutnie nie, bo poplącze włosy jeszcze bardziej, no i teraz to już sama nie wiem :/
@elvar: a co do rad ode mnie jeszcze to potrzymaj maskę jak ją nakładasz dłużej na głowie niż wg opakowania, np. 20/30 minut pod turbanem z ręcznika, żeby było im cieplutko, dla mnie działa super
@elvar: ta odżywkę nakładasz na ręce, rozprowadzasz na dłoniach i przeczesujesz same włosy nie dotykając nasady :> i potem wcierasz odżywkę we włosy, a jedwab po prostu na końcówki tylko nie przesadź z ilością, bo potem włosy są troszkę tluste xD
@elvar Ocet zamyka łuski włosów ale z racji ze jest kwasny to moze wysuszac. Podobnie płukanki z ziół poza jedym wyjątkiem - siemie lniane. Żel z siemienia dobrze nawilża kłaki.
Szampon też zmień np na jakiś dziecięcy albo petal fresh. Z odżywek to polecam lnianą o'herbal.
@carbonara: słyszałem że często trzeba przyzwyczaić włosy żeby się tak szybko nie przetłuszczały i nie myć ich tydzień albo dwa i tak pare razy aż w końcu organizm sam reguluje natłuszczenie głowy bo myjąc często zmywasz ten naturalny tłuszcz i dlatego organizm produkuje szybciej i więcej
@elvar nope, to nie działa :) u mnie to kwestia problemów hormonalnych. na co dzień używam bardzo łagodnych szamponów i raz na jakiś czas mocniej oczyszczającego, od tej strony moja skóra nie ma powodu się wściekać