Wpis z mikrobloga

Hej, dziewczyna poprosiła mnie o naprawę starego Łucznika 723. Objaw jest taki, że transporter materiału porusza się tylko w osi góra-dół (bez ruchu posuwistego przód-tył), dodatkowo dźwignia od szerokości ściegu zygzakowego porusza się jedynie w zakresie 0-2 (skala jest do 5).

Rozebrałem całość, zauważyłem zużyte duże koło zębate z krzywkami (chyba od transportera) i małe koło z krzywką pod szufladkę od dźwigni ściegu (obie uszkodzone zębatki na zdjęciu). Chciałem je wymienić, tylko nie mam dojścia do tego dużego koła z krzywkami, ani od góry, ani od dołu. Zdjąłem zespół dźwigni ściegu zygzakowego. Powinienem zdemontować wał i cały mechanizm transportera? Jeśli tak, to jak to zrobić? Od strony igielnicy wybiłem już tuleję i ściągnąłem zębatki wału, problem jest po stronie koła pasowego - nie mogę wysunąć wału w stronę igielnicy, bo blokuje go taki mały talerzyk, nie wiem jak to nazwać...

Ktoś pomoże? Mechanik ze mnie przeciętny, ale chętnie się czegoś nauczę. Wiem, że potem dochodzi jeszcze kwestia ustawienia całości "rozrządu".

#mechanika #naprawa #maszynadoszycia #szycie #lucznik #diy
Bianconero - Hej, dziewczyna poprosiła mnie o naprawę starego Łucznika 723. Objaw jes...

źródło: comment_42h5PmTJQdJSsK1MB5OQlWeeaIuNn2d1.jpg

Pobierz
  • 3