Wpis z mikrobloga

@sgsman mówisz to bo kot sąsiada dostał #!$%@? czy masz dowody?
Co do psów, to sie nie wypowiem, bo tylko głupie zwierze da sie tak ustawiać jak pies ;)
  • Odpowiedz
Właśnie brak kastracji to znęcanie xd jak kotki sie nie wykastruje to często kończy się to ropomaciczem, rakiem listwy mlecznej. Za dużo kotów z cierpiących na to widziałam żeby kastrację uważać za znęcanie. Znęcanie to właśnie skazywanie na taki los. Dokarmiam wolnożyjące koty i jak widzę te kocięta chude i zaropiałe to mi serce pęka
  • Odpowiedz
@Amishia: nie, mój kot domowy, konkretnie kotka, wychodząca - po sterylizacji pojawiła się m.in. agresja oraz szybkie tycie.

"Korzyści" dla kota z kastracji są tylko korzyściami wynikającymi z ludzkiej wygody. Kastracja może zmniejszyć agresję u kota, ale tylko sfrustrowanego seksualnie w okresie rui, który jest kotem "domowym" (trzymanym dla wygody właściciela w domu). Tak samo jeśli chodzi o kwestię oddalania się kota wychodzącego za samicą (who cares?). Eliminację wystąpienia schorzeń jąder
  • Odpowiedz
@sgsman nadal to jeden przypadek na kij wie ile przypadkow, gdzie sterylka uratowała kotu życie.
Dalej. Kot Twoim zdaniem nie wychodzi z mojej wygody? Mas rację. Wypuszczę go, niech śmiga po wrocławskim rynku.

Czy Ty właśnie porównałeś pozbycie się jednego z najważniejszych narządów u kota do pozbycia się gonad, które u większości domowych zwierzaków są bezużyteczne? XD
Sam wymieniłeś kilka powodów,dla których NALEŻY kota wykasować.
  • Odpowiedz
  • 9
@Tehorous nie komentuj za innych.

@Ortofenylofenolan_sodu
@sgsman
@gabra
@sgsman
Panowie, oraz Pani.
Mialam kiedyś 2 kotki. Żadna nie była kastrowana. Aż jednej z nich pojawilo się ropomacicze, bol, krzyk, płacz, bo kot nie może się ruszać i płacze. No to siup do weterynarza, wycinamy i kotek żył. Szczęśliwy, bo się nie męczył. Odszedł ze starości, ale bez żadnych innych skutków.
Mam niekastrowaną kotkę w domu, oraz znalazł rudzielca jak miał 5/6 tygodni,
  • Odpowiedz
  • 8
@Nooiiizy no i dodam od siebie ze nikomu nie mowicie jak wychowywać dzieci wiec mi nie mowcie ze mam nie obcinać, dla was to zwykły kot którego widzicie na zdjęciu, dla mnie to członek rodziny dla którego chce jak najlepiej.
  • Odpowiedz
  • 7
@piniondz a czemu jest ich pełno? Bo są niekastrowane i się rozmnażają jak króliki i tak te co widzisz to polowa, bo druga umiera pod kołami samochodów, albo z chorób.
  • Odpowiedz
@piniondz miałam nie odpowiadać ale niech będzie. Czemu nawiązujesz do lwów których jest za mało i młode mieć mają? Skoro mówimy o kotach których jest o wiele za dużo ponieważ człowiek kota tu sprowadził, sztucznie, stwarzając problem. Więc cóż, nasza wina więc wypada żeby człowiek się tym zajął. A jeśli chodzi o twoje mistyczne wsie - mieszkam na wsi. Tak, jest tu dużo kotów. Widzę ile kotów co rok zdycha, z chorób
  • Odpowiedz