Wpis z mikrobloga

Z racji ze tymczasowo (możliwe ze na stałe) będę zmuszony korzystać z IPTV stoję przed wyborem boxa.
To co mnie by uraczyło to:
- Sprzętowe h264/h265
- Ethernet (może być 100mbps)
- oglądanie showmax/netflix (czyli z widevine)
- spotify/radio internetowe itp - ale to chyba da się załatwić kodim?
- system....No ten android to taki średni (przynajmniej ten co w telewizorach jest strasznie mnie #!$%@?) i myślę czy nie lepiej byłoby cos na linuxie - wtedy mógłbym sobie nawet HBO GO odpalić...No ale na ATV nie będzie problemu z netflixem,a na linuxie lipa
Kwota tak do 400-600zł.
No i jak działa ATV z pilotem i np. apką do IPTV? Chciałbym to maksymalnie uprościc - włącza się box,od razu odpala się apka/kodi i ostatnio otwierany kanał. No i po naciśnięciu ok na pilocie jakaś lista z boku z kanałami do wyboru..Chcialbym po prostu żeby to maksymalnie przypominało tuner ;)

Jak nie istnieje takie cuś co by dogodziło mi to najwyżej #!$%@? z netflixem i biorę tuner z E2..

----
#tvbox #kodi @kodiwpigulce_pl #iptv (możne pomożecie w wyborze :( )
  • 21
  • Odpowiedz
@korni007: z jednej strony poszedłbym w MiBoxa, z drugiej w sprzęt pokroju Intel Stick ale z trzeciej mógłbym już dostać całkiem fajnego taba z WIN10 na pokładzie. Ciężki wybór.

  • Odpowiedz
@ptasiek2: Mibox nie ma ethernetu :D na reddicie chwalili raspberyy jako podstawke do iptv - tylko trzeba kluczyk kupić zeby sprzętowo dekodował mpeg1 albo 2 bodajże.
  • Odpowiedz
@kodiwpigulce_pl: no też rozpatruję pomału chyba opcję budowy małego HTPC...LibreELEC jest super,widziałem w akcji i byłem zachwycony,ale z druiej strony takie HTPC już ma więcej możliwości,no a tuner z E2 to dowolnośc wszystkiego,ale ceny są dosyc wysokie ;)
Apropo iptv - jest może wtyczka podobna do simple iptv,z tym że nagrywa? i skórka,która w miejscu gdzie pokazuje kodek audio danego kanału,pokaże też roździelczośc,pogode i inne pierdoły?
  • Odpowiedz
ATV4 64GB + GSE SMART IPTV PRO (Franqie) + INFUSE PRO (NAS) + Netflix + HBO GO + YouTube + iWebTV (aby móc wyświetlać na TV serwisy jak CDA). Nic więcej do szczęścia nie potrzeba. Właściwie to czasu aby to wszystko obejrzeć ;)
  • Odpowiedz
@korni007 Jeżeli planujesz na stałe używać IPTV, to musisz mieć solidnego neta (~50mb/s to takie minimum), w przeciwnym wypadku ku#wica Cię strzeli zanim coś sensownie pooglądasz.
  • Odpowiedz
@korni007: co Ci nie odpowiada np w Mecool M8S pro L? Możesz na nim korzystać z Android TV i z alternatywnych systemów jak LibreELEC czy nawet Linux i to wszystko bez ingerencji w pamięć wewnętrzna czyli z karty pamięci. Sam używam takiego rozwiązania i chyba w tej cenie nic lepszego nie uzyskasz. Dodatkowo te nowe Mecoole mają piloty na BT z Voice Control i pełno prawny Android TV. W recenzji jest
  • Odpowiedz
  • 0
@kodiwpigulce_pl oo fajny sprzęcik, a coś identycznego z tym że mniej grzejącego się? Bo w recenzji piszecie że strasznie się grzeje na 4k.
I nawet tani jest :)

Ponawiam pytanie o pilota do komputera. Idzie takie kupić? Na allegro gówno jest ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@korni007: to fakt - grzeje się. Ale jak masz chwile to można to zmodować jakimś większym radiatorem i śmiga aż miło. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Te piloty co mam to testuje i używam tylko na Androidzie i na LibreELEC więc ciężko mi powiedzieć czy można jakoś zakombinować na Windowsie bo na Kodi/LibreELEC możesz każdy przycisk dopasować do funkcji jaką chcesz z wtyczką Keymap.
Mój ulubiony to:
kodiwpigulcepl - @korni007: to fakt - grzeje się. Ale jak masz chwile to można to zmo...

źródło: comment_sNmSSS0b3a8OfBOjkGSIn3PgLBYvCyti.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz