Wpis z mikrobloga

Myślałem o pezebranzowieniu się na #programista15k i tak guglam sobie informacje o branży i wychodzi ze starsi programiści .net, Java czy cpp dostają ledwo 7k i są to jedne z najlepiej płatnych opcji w Polsce. Może ktoś się wypowiedzieć? Bo 7k to chyba jakaś kpina jest, mechanik po technikum na zachodzie zarabia 2x tyle xD


#programowanie #pracbaza #kiciochpyta
  • 52
a gdyby ten czas poswiecic na rozwoj siebie, podrozowanie w celach zarobkowo przygodowych mozesz zarobic 100 razy wiecej. ale lepiej od gimnazjum klepac kod, tak bezpieczbiej
@Gvizdec: junior imho 3k brutto to max na start na UoP - sam zaczynałem od 3,2k brutto (firma z siedzibą na wsi bardzo blisko miasta 50k mieszkańców), tyle, że ja w ramach tej samej firmy zmieniłem stanowisko z technika IT na młodszego programistę. Gdyby przyszedł do firmy świeżak to obstawiam, że dostałby mniej, no chyba, że jest jakimś kozakiem co napisze świetny kod plus jest bardzo komunikatywny.
@Gvizdec: #takaprawda od dawna to powtarzam, na jednego co zarabia 10k przypada 100000 co zarabia 3k. a nauka cały czas. I nie ma co słuchać #!$%@? typu a w którym zawodzie się nie uczysz. W żadnym nie uczysz się tyle a właściwie nie musisz się uczyć tylko co w programowaniu.
@matwes: to ja na chwilę obecną z 1 rokiem doświadczenia dostaje 4k brutto (2400 w tym miesiącu netto dostałem) a to jest zawód "awaryjny" bo z wykształcenia informatyk - programista, tylko nigdzie juniorów nie chcą xD