Wpis z mikrobloga

Mirki, już pytałem o to czy normalne jest gdy drzwi się same zamykają gdy nie mam kluczyka w stacyjce i otworzyć można je jedynie pilotem. Powiedziliscie mi, że to wina krańcówki w drzwiach. Dochodzi jeszcze jedna kwestia, czy przez tą zepsuta krańcówkę może nie działać piszczałka informująca o niezgaszonych światłach gdy się. otworzy drzwi (bez kluczyka w stacyjce)? #motoryzacja
  • 21
czy normalne jest gdy drzwi się same zamykają gdy nie mam kluczyka w stacyjce i otworzyć można je jedynie pilotem.


@masiej: ale nie mówisz tu o takim czymś że otwierasz drzwi z pilota i masz minutę na wsadzenie kluczyka w stacyjkę? Po jeździe i wyjęciu kluczyka też się zatrzaskują?
@cult_of_luna: wsiadam do auta otwartego pilotem, zamykam drzwi za sobą, nie odpalam silnika i nie wsadzam kluczyków do stacyjki, w ciągu 20-30 się zamykają, że nie mogę ich otworzyć ani klamka ani przyciskiem na drzwiach. Tylko pilotem. Po odpaleniu i zgaszeniu silnika normalnie się otwierają.
@Lukk: wcześniej mi się drzwi nie zamykały po ich otwarciu (mam na myśli, że wysiadłem do auta) i piszczało jak zapomniałem wyłączyć świateł
@masiej: u mnie jest dokładnie tak samo w japońcu, jakiś #!$%@? anti-theft, mam ileś tam czasu na włożenie kluczyka w stacyjkę, jak tego nie zrobię to się rygluje, mogę go otworzyć tylko pilotem, ale jeśli taki zatrzaśnięty go nie otworzę i będę chciał odpalić to odcięte jest paliwo (odpali na 2s i zdechnie).

Nic tylko otworzyć drzwi z pilota i wrzucić kluczyki do środka.

Może ta Ibiza po prostu tak ma?
@masiej:

Po odpaleniu i zgaszeniu silnika normalnie się otwierają.


Jeśli to faktycznie antitheft to nawet po przekręceniu na chwilę zapłonu powinien się dezaktywować.
Co do piszczałki - to może być zupełny przypadek.
@masiej: niektóre mają tak ze jak otworzysz samochód pilotem, ale nie otworzysz drzwi to alarm sam się zablokuje.

Zobacz czy lampka w podsufitce reaguje na otwarcie drzwi (trzeba ustawić ją na drzwi), zobacz czy kontrolka otwartych drzwi reaguje.

sprawdź też na innych drzwiach.
@masiej: dokładnie tak jak mówisz. Np masz tą funkcję o której mówię + rozwalą krańcówkę => alarm nie rejestruje otwarcia drzwi po rozrojeniu alarmu wiec sam się uzbraja.

dlatego ważne jest sprawdzenie krańcówki i innych drzwi.