Wpis z mikrobloga

@MannaR: Także mam przesyłkę RO.....EE i także wylądowała dzisiaj w Frankfurcie a od ali, dostałem maila, że twoja przesyłka dotarła do kraju przeznaczenia. Na początku, zdziwiłem się trochę, ale spojrzałem w kraj przeznaczenia jest PL. Na stronie PP nie wyszukuje tej przesyłki, pewnie będzie do odebrania w kiosku(tak jak tutaj piszą), tak jak kiedyś inpost dostarczał niektóre przesyłki.
@MannaR: Sądzę, że listonosz tego nie dostarczy, ponieważ tracking powinien być już widoczny na monitoringu PP po przekazaniu przesyłki do linii lotniczych w drodze z HK. Chyba, że zostanie wysłane w EU dodatkowo przez jakiegoś pośrednika, ale bardziej prawdopodobne, że pewnie trafi po kodzie pocztowym do najbliższego Kiosku i wtedy dopiero przyjdzie mail z informacją o przesyłce oraz kodem do odbioru.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MannaR:
Przesyłka idzie CTX Logistic. W śledzeniu powinna pojawić się jak dotrze do Estonii (analogicznie jak z NL Postem).

Nr przesyłki jest zgodny z systemem S10 UPU (tutaj mamy przesyłkę listową rejestrowaną, czyli po naszemu list polecony). Na emonitoringu powinna pojawić się w momencie zeskanowania jej w WER Warszawa.
Jest jeszcze możliwość, że przesyłka najpierw trafi do jakiegoś pośrednika w PL, który nada ją innym operatorem pocztowym lub Pocztą Polską.