Wpis z mikrobloga

https://www.youtube.com/watch?v=zMtZdVkpn7A
Gość zrobił sporo dobrego dla świadomości ludzi nt. używanych części komputerowych, itd, ALE poziom clickbaitowych tytułów i naciąganej logiki obecnie to jakiś rak.

NO TUTAJ ZBUDOWAŁEM KOMPUTER ZA 200 DOLCOW
- cpu, płyta i cooler, wyrwałem uzywane za 90 dolców (no spoko)
- ram zero dolców bo dostałem za pomoc (ja za pomoc w pracy dostaje pieniądze, czyli w sumie jak kupie ram, to tez moge wpisac ze kosztuje zero?)
- grafike miałem w innym komputerze, inny komputer sprzedałem z inna grafiką, wiec ta mnie wyszła za darmo, więc w sumie 0 dolców. WTF.
- no dysk kupie nowy, bo stare sa dobite(odrobina rozsądku aczkolwiek w sumie mozna byłoby zrobić uzywane SSD+HDD za cene nowego HDD)
- wsadzam to z jakąs szajsowatą obudowę z szajsowatym zasilaczem, płace tyle co za uzywane komponenty normalnych marek.
- zaczynam podkręcać, okazuje sie ze obudowa ma beznadziejny airflow, cooler od cpu jest zamocowany kosmicznie(w sumie tyko tak go sie da wsadzic), wiec wrzuce 230mm wentylator zaczepiony na patyczek do uszu i bede chlodzil VRM bo inaczej to wszystko jebnie.
- zapostuje wyniki i powiem ze dziala dobrze
- no dobra, to nie moze tak na dluzsza mete chodzic, jak to mialoby byc przehandlowane, to trzeba ten wentylator zdjac i obnizyc OC.
- nie bede testował na 'ludzkich ustawieniach" bo juz raz hucznie oglosilismy sukces.

()
#pcmasterrace #komputery
  • 1