Wpis z mikrobloga

Jeżdżę ostatnio na zmianę Volvo 850 2.5 benzyna i Corsą C 1.0 benzyna, postanowiłem porównać spalanie tych aut w trybie miejskim i musze przyznać, że jestem przerazony Corsą :-D Z włączoną klimatyzacją ten piździk pali około 8 litrów, natomiast Volvo około 11, no dobra, bliżej 12... Raptem cztery litry różnicy, mimo tego, że Volvo ma 2,5 razy większy silnik i jest o 400kg cięższe.. Corsa to miało być oszczędne auto do miasta i chyba trochę nie wyszlo :-D Nie musze chyba mówić o różnicy w komforcie jazdy ( ͡º ͜ʖ͡º) #samochody #motoryzacja #pokazauto #volvo #volvofanclub
DuszaJestChaosem - Jeżdżę ostatnio na zmianę Volvo 850 2.5 benzyna i Corsą C 1.0 benz...

źródło: comment_r2A7p9bBzo7ZfGE1jWIvceHQndTw9rxB.jpg

Pobierz
  • 18
@KolegaPatryk: Ja mam odkupioną po wujku, który ją w salonie kupił i dbał, auto ma 143 000 przebiegu, wszystko było wymieniane kiedy trzeba i jedyna rzecz jaka mnie zaskoczyła, to niedawno padła stacyjka. Tak to auto jeździ bezawaryjnie ( ͡º ͜ʖ͡º) EDIT: Jedyne czego może się bać, to braku mocy, jeżeli tez ma 1.0 ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Eternit_z_azbestu: ale w jakim mieście ? Bo jest miasto i jest miasto z jedną sygnalizacją świetlną.

poza tym, nowe z salonu tico to paliło 5L po mieście w późnych latach 90, to i ruch też był mniejszy, ale tico to tico, więc to pominąłem, a i obecnie nawet już w zasadzie nie istnieje.
@Eternit_z_azbestu: U mnie to jest takie miasto gdzie aby przejechać z jednego końca na drugi to bardziej opłaca się pojechać ekspresówką i zrobić około 40km niż przez miasto i zrobić 9.. serio. różnica około 20 minut szybciej na korzyść ekspresówki a i relaksujesz się bo na ekspresówce nic się nie robi.. zawsze kurczę przysypiam :D bo cały dzień mega skupienie itd, a potem nagle kompletny luz.
Z włączoną klimatyzacją ten piździk pali około 8 litrów


@Dusza_Jest_Chaosem: W tak słabych autach klima bardzo podnosi spalanie szczególnie w mieście. Swift 1.0 potrafił mi opędzlować 2L LPG na 100km więcej jak korzystałem z klimy na niezbyt długich odcinkach.