Wpis z mikrobloga

Mirasy, odwieczny problem. Rozmiar ramy.

Lazaro Elitary V3
Wzrost 178, przekrok 80 (mierzony bez butów)

Z rowerami #lazaro #kands #spartacus podobno jest problem, że te ramy są długie.
Innej firmy brałbym 19'' ale tutak chyba 17''

Zadałem pytanie i Pani z Lazaro twierdzi, że:
17'' może być za krótka ale to można załatwić dłuższym mostkiem
Ze wzrostu wychodzi 19'' ale że mam krótkie nogi to może być lekki dyskomfort przy schodzeniu.

Może jest tu ktoś rozmiarowo zbliżony i coś doradzi.

Że też stacjonarnie nie ma za bardzo tego przymierzyć....

#lazaro #rower
  • 14
17'' może być za krótka


@przemos_one: ja #!$%@?ę, oni nie zdają sobie sprawy, że ich ramy są bardzo długie! Sam mierzyłem efektywne długości ram 19 i 21 i są to odpowiednio aż 62 i 65 cm! Ich 19'' jest więc dłuższa niż większość rowerów z ramą 23''!
mam 175 i jeździłem na 19 i jest zdecydowanie za długi.
Możesz śmiało brać 17'', ale jak usłyszysz charakterystyczne skrzypienie siodełka/sztycy, to wymień sztycę
@jazuu: ciężko mi uwierzyć, bo skoro 19 ma długość 62, to 17 pewnie ma około 59 cm, co i tak jest większą wartością niż we wszystkich normalnch crossach. Też chwilę miałem okazję przejechać się spartacusem 17 i o żadnym dotykaniu kierownicy nie ma mowy;)
Nie masz czasem źle ustawionego siodełka?
a źle się czujesz, bo tak czy siak to pokraczne rowery:)
@nieteczasy2: możesz poszukać Unibike Crossfire GTS np. rocznik 2017 powinien być poniżej 2k
ponadto na allegro widzę jakieś
Maxim MX 5.5
ESCAPE MAN VBR
ROWER CROSSOWY TOSCANA
eries cross
Maxim MS 5.5
KELLYS CLIFF 90
Kellys Phanatic 10

możesz poszukać orkan 4, starsze roczniki

brałem pod uwagę tylko rowery z 27 przełożeniami
@brachistochrona I takie rowery będą lepsze od tych vellbergow, spartakusow, lazaro, kands? Znam się tyle co nic, znam hierarchię osprzętu Shimano i tyle (i pod tym względem chyba te tanie rowery wygrywają z np. drozszymi kellysami), mógłbyś mi napisać, dlaczego warto wydać więcej na rower ze znanej firmy z (teoretycznie) gorszym osprzętem. Ew. link do jakiejś lektury.
Będę kupował crossa po sezonie, dlatego wolałbym nie wtopić;)
@nieteczasy2: mają normalną geometrię i tyle. Tak jak pisałem, skupiłem się na modelach z 27 przełożeniami, czyli tak jak w tych lazaro, aczkolwiek niektóre komponenty mogą być nieco niższej grupy. Z drugiej strony to z czasem można zmienić. Ramy zazwyczaj się nie zmienia:)
@przemos_one: moim zdaniem najważniejsze w rowerze to rama - dobrze dobrana do wzrostu oraz koła. Koła w tanich rowerach zawsze będą gorsze np. od kompletu nawet za
@nieteczasy2:
Wg mnie różnica w cenie między rowerami sklepowymi a markami allegrowymi bierze się z modelu dystrybucji. W allegrowym masz: fabrykę w Chinach, składanie w Polsce i sklep internetowy.

W sklepowym masz zamiast allegro czy sklepu internetowego czysto fizyczny sklep gdzie możesz przymierzyć, objechać, pomarudzić, dokupić osprzęt, dokręcą Ci to wszystko, ustawią siodełko i kierownice, dorzucą w gratisie dzwonek czy tam rękawiczki :-) Jak coś Ci zaterkocze to jedziesz i poprawiają.