Wpis z mikrobloga

Szukam alternatywy dla Suzuki Swift 1.3 4x4

Mam znajomego który ma nietypowy raczej styl używania. Miał przez prawie 20 lat Felicje, która zgniła już na wylot. Roczne przebiegi w okolicach 5tys km. Do tego mieszkamy na Podlasiu i o ile on mieszka w mieście, to auta używa 50/50 do jeżdzenia także po wioskach gdzie stan dróg jest umiarkowany, a zimą to jeszcze gorzej. No i on to kupi pewnie na 10 lat.

Wszystko jest dla niego postępem i wysypem technologicznym po Felicji, nie ma żadnych preferencji markowych.
Staneło na Swifcie z lat 2006-2008 w wersji 4WD, wiec jest wysoka bezawaryjność i trochę lepsza zdolność poruszania się w gorszych warunkach. Dodatkowo ten Swift w odróżnieniu do 2WD jest produkowany w Japonii. Auto do zastosowań jego idealne, szczególnie że chce coś małego.

Problem, że tych aut jest mało, a nikt z Podlasia pod niemiecką granicę nie bedzie jechał 7h by oglądać jakiś gruz, więc szukam alternatyw, do jakichś 16tys. Nie dlatego, że będzie koniecznie lepsza. Dlatego, bo nie ma co się napalać i to używane auto. Bardziej istotne by egzemplarz dało się kupić dobry.

BUDŻET 16tys.

Co już brałem pod uwagę po za Swiftem:
Subaru Justy/Ignis G3X bo tańszy, również miejski i również z 4x4. - W sumie starsza alternatywa dla Swifta
Honda Jazz - obiektywnie biorąc najlepsze miejskie auto
Corolla e11 G6 - jak by się udało jakiś egzemplarz po dziadku ogarnąć bez rdzy
A3 8L 1.6 - Tutaj najgorsze jest to, że 99% aut to gówno.

#samochody #motoryzacja #suzuki
quit13 - Szukam alternatywy dla Suzuki Swift 1.3 4x4

Mam znajomego który ma nietyp...

źródło: comment_xDT86VpqDbxengcu5IM0wDDBQgJqgydC.jpg

Pobierz
  • 25
@b3rly: Myślałem o tym, ale mam zbyt duże doświadczenie z rynkiem uzywanym i Oplami szczególnie, więc tego Para-Opla trochę się boje w długoterminowym rozrachunku.
@BajerOp: Jakosc(Fiat i to najtanszy mozliwy w ofercie to nie jest synonim wykończenia). wyposazenie(swift 4x4 ma zazwyczaj sporo rzeczy, wliczjaąc nawet podgrzewane lusterka i fotele).
silnik (1.2 60KM vs 1.3 92KM w Suzuki),
@BajerOp: mam przekonanie graniczące z pewnością, że się mylisz. Z racji zawodu miałem w swoich rękach kilka tysięcy różnych aut w tym kilkadziesiąt, jak nie set fiatów. Nie wszystko jest gówniane, ale w małych Fiatach albo coś jest z najtańszego plastiku, albo obłazi z wykończenia(srebrne klamki wewnętrzne, skórzane kierownice).
@quit13: kilka tysięcy aut i pytasz się o radę? Mam Fiata z 200k i w środku jest jak nowy. Panda to bardzo chwalony model. Połowa Włochów w Alpach tym jezdzi ze względu na bezawaryjność. Japończyki w środku trzeszczą i mają plastik jak sniadaniowki. Ale każdy ma swoje zadanie.
@BajerOp: kilka tysięcy aut i tak pytam o radę, bo nie każdy człowiek ma w głowie i pamięta te same auta, szczególnie z klasy aut, która sam ma w dupie (małe auta miejskie). Dwa, że ja mam doświadczenie z innego rynku i nie muszę brać takich poprawek na to, że każdy chce mnie wydymać, bo jak nie wydyma, to mu rodzina z głodu umrze.

Jak jakiekolwiek auto na świecie jest wg