Wpis z mikrobloga

Mirki z Gdańsk i okolice, wiem, że to nie serwis ogłoszeniowy, ale już trace nadzieje na znalezienie normalnego mieszkania czyt. nie PRL i w miare zadbanego. Przeprowadzamy się z Krakowa i to nas trochę ogranicza bo nie możemy z dnia na dzień przyjechać i obejrzeć mieszkania. Poszukujemy mieszkania:
- 2 pokoje tak powyżej 35 mkw.
- najlepiej nieumeblowanego
- oddalonego do max. 25 min. komunikacją miejską od stacji Wrzeszcz
- opłaty do 2000 zł całość razem z mediami

Może ktoś z Was ma takie do wynajęcia lub z takiego sie wyprowadza?
#gdansk
  • 17
  • Odpowiedz
@oruniak: dzięki za podpowiedź. Liczymy się z kwotą do 2300zł, ale więcej nie chcielibyśmy już płacić - bo tę granicę można przesuwać w nieskończoność ;)
  • Odpowiedz
@gadom71: @tabula_okrasa: @Shanikot: przeczesuje głownie trójmiasto.pl oraz olx.pl. Na grupie na FB też wrzuciłam post, ale tak jak piszecie, mieszkania szybko znikają. Co do lokalizacji, to nie myślę o samym Wrzeszczu, ale tak aby mniej więcej dojazd do Wrzeszcza zajmował do 25 min.
  • Odpowiedz
@talinka: alert na trójmiasto.pl sobie ustaw i dzwoń od razu jak coś się pojawi. Takie mieszkanie jakie opisujesz to do 2000 będzie w miarę okazja więc może po 15min od umieszczenia ogłoszenia być już 10 umówionych na oglądanie (nie przesadzam...)
  • Odpowiedz
@talinka
@czlapka no ja całe 5 dni w olx I trójmiasto siedziałem, co kilkanaście minut sprawdzałem najnowsze, znikają, bo jest popyt, ale trochę cierpliwości i można coś znaleźć
  • Odpowiedz
  • 3
@talinka wybierzcie się na weekend do Trójmiasta, przenocujcie w hostelu i stąd dzwońcie i szukajcie ofert. Na odległość nic nie załatwicie - wiem, bo sama byłam w takiej sytuacji.
  • Odpowiedz
@talinka: Zobaczcie tez mieszkania na Kiełpinku (osiedle Wiszące Ogrody) i na Jasieniu. Dalej od centrum, ale jest bezposredni dojazd do Wrzeszcza kolejką. Mi dojazd zajmuje 25 minut od drzwi do drzwi.
  • Odpowiedz
@WistfulJesus: dziękuje Ci bardzo - dla mnie to cenna informacja bo choć sprawdzam połączenia na jakdojade.pl to i tak nie mam takiej pełnej wiedzy o rzeczywistym czasie dojazdu :)
  • Odpowiedz
@talinka jak wyżej piszą - przede wszystkim powiadamiacze ustawione na Twoje kryteria (i zschynchronizowana poczta na telefonie, mówiąca o nowym mailu), a i tak nie ufaj i wchodź czasem kontrolnie, bo lubią z opóźnieniem wysłać.
Z niebieskim udało nam się miesiąc temu złapać we Wrzeszczu dwa pokoje, nie prl, ogródek (blok, więc taki wzdłuż mieszkania, ale przynależy do niego, jest normalnie wyjście przez drzwi balkonowe), w zime maks 1,7k, a latem 1,5k.
  • Odpowiedz
@talinka spoko, dopiero to przechodziłam ;)

A jeszcze odnośnie dojazdu - najgorsze Ujeścisko, Orunia górna, Szadółki, te strony - wieczne korki. Tramwaje się u nas ciągle rozwalają, ale nadal bezpieczniejsze niż autobus z tamtych okolic (albo samochód). Bardzo dobry dojazd jest po ciągu skm/pkm, to nawet Sopot i Gdynię można rozważyć (z Sopotu 15 min skm, 8 regio, z Gdyni 30 skm). Jeżdżę rok do Sopotu do roboty i na awarię nie
  • Odpowiedz