Wpis z mikrobloga

Dziennie przejeżdżam komunikacją przez świetne osiedle, stwierdziłem że się tym podzielę. Może ktoś w niedziele się tam wybierze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
NIKISZOWIEC

Górnicze osiedle położone na południu Katowic, znajdujące się na Szlaku Zabytków Techniki, industrialnej trasie >turystycznej. Od 14 stycznia 2011 roku uznane przez ROZ za Pomnik Historii. Nikiszowiec zdobył również w 2011 roku >czwarte miejsce w plebiscycie 7 Nowych Cudów Polski, zorganizowanym przez „National Geographic Traveler”. Osiedle to >zaprojektowali bracia Zillmann, Georg i Emil. Powstawało ono w latach 1908-1919 oraz 1920-1924. Wzniesione obok szybu >Nikisz, który należał do kopalni „Giesche” (obecnie KWK Wieczorek ). Zgodę na budowę osiedla wyraził Wydział Powiatowy >dnia 17 grudnia 1908 roku, zastrzegając przy tym, że nowo wybudowane osiedle ma posiadać pełną infrastrukturę; >wybudowany miał zostać kościół katolicki, szkoły, drogi, kanalizacja.


Jedynym minusem jest to że oczywiście kibole musieli napierdzielić wszędzie komu tak mocno kibicują...

W komentarzach jeszcze kilka zdjęć

#katowice #nikiszowiec #zabytki #podroze #podrozujzwykopem
Krx_S - Dziennie przejeżdżam komunikacją przez świetne osiedle, stwierdziłem że się t...

źródło: comment_gkXnwg70sOOqNVqcdHoomWL2LMgJQpTQ.jpg

Pobierz
  • 13
@Krx_S: nie czuję klimatu tego miejsca. Jedyny przypadek, w którym uwielbiam Nikisz to ich Jarmark Bożonarodzeniowy - mnóstwo stoisk z rękodziełem, snieg i te kamienice robią robotę, a i Cfe Byfyj zacny.
A tak to syf, patola i malaria, strach przystanąć samemu, bo od razu masz problem z kibolami; no chyba, że jedziesz tam w niedzielę, jak jest mnóstwo spacerowiczów...
jak będą pytać za kim jestem to co najlepiej odpowiedzieć? GieKSa, ruch, Górnik?


@Proobs: piktogramy na budynkach dadzą ci jasna informację, że tylko Ruch Chorzów a giekse to się #!$%@? na różne sposoby.

@Krx_S: minusów jest więcej

mieszkania wysokie przez co ogrzewanie jest mało efektywne bo ciepłe powietrze unosi się ku górze więc masę osób obniżało sobie tam sufit żeby nie grzać nie potrzebnie tylu m3 powietrza. Dodatkowo trzeba długich
@Oude_Geuze: wg mnie średnio aktualna jest ta wstawka z kibolami. Parę lat temu potrafili co prawda podpalić hasiok i spuścić wpjertol strażakom (zgodnie z dewizą JSP tylko Bóg może gasić pożary) ale od dłuższego czasu nie słyszałem o jakichkolwiek grupkach troskliwych Sebkow pytających troskliwie, czy ma ktoś problem.

Może zasługa monitoringu na rynku, może patola pozdychała/siedzi w sztumie/ siedzi w miarę cicho o ludzkich godzinach (6-20)
Prędzej kolo południa zjeżdzają się