Wpis z mikrobloga

@Gemelo: ja co prawda jestem z lekarskiego z Wumu ale powiem ci co obowiazuje na pierwszym roku bo zajecia sa praktycznie takie same: a więc najwazniejsza bedzie anatomia (nie, znajomość gdzie mniej wiecej jest wątroba a gdzie musculus bicipitis brachii pot biceps nie jest wystarczająca), bez niej ani rusz bo chcesz pracowac z miesniami i ukladem ruchu ( Bochenek - podstawa i Skawina do powtórek - i nie, nie gadaj że
@karolkowalczyk Bochenek to jest 5 tomów po 900 stron? XD

Studiuje lub studiował ktoś zarządzanie polem namiotowym z Mirabelek albo Mireczków? Chcę też iść w tym kierunku, a moja wiedza ogranicza się tylko do tego co było mi potrzebne do nocowania w lesie, więc chciałbym się poradzić co przeczytać przez wakacje, żeby nie marnować czasu. Jakieś propozycje?
@Gemelo: tak, ale nie bedziesz prawdopodobnie czytał z niego rozwoju i budowy histologicznej bo bochenek jest znany z tego że relatywnie dużo tekstu jest o rzeczach niezwiązanych z anatomią ( rozwój zęba u rekina albo rozwój mózgowia u smoczkoustych). Chociaż z tego co widzę to bedziesz miał zajęcia z antropologii więc jakiś zarys ewolucji człowieka bedziesz miał. Poza tym nie będą cię cisnąc z budowy trzewi. Z ounu widze ze bys
@karolkowalczyk: chyba na zadnym uniwerku juz nie wymagaja calego bochenka, nie przesadzaj. Znam wielu ludzi z roznych uniwerkow z lekarskiego i wszedzie uzywaja jakis skrotowych ksiazeczek, jak mi ktos odpisze to podam tu autora.
no, chyba nie na Wumie, tu na niektórych tematach/wejściówkach/kolosach to Bochenek wysiadał i trzeba było doczytywać z czegoś innego ( np na głowie i szyi doczytywalem z Łasińskiego i Graya, tak samo OUN gdzie bez Gołąba I Dobaczewskiej można było gówno napisać). I dlatego napisalem ze do powtorek jest Skawina. Można też czytać Pituchową/Sylwanowicza ale jest tam niewiele wiecej niz w Skawinie - dlatego Skawina wręcz na pamięc a Bochenek kojarzyć (
@Gemelo: Bochenek tom I albo Skawina (polecam Bochenka, bo łatwiej i lepiej się czyta), ew. bardzo fajna Anatomia kliniczna Moore - duża ilość obrazków. Jakaś książka nt. fizjologii człowieka. Na początek polecam Anatomia i fizjologia człowieka w warunkach zdrowia i choroby. + Atlas anatomii, osobiście polecam Granta bo jest tani, a fajny, choć na pierwszy raz może być trochę za trudny. No i przypominam, że fizjoterapia teraz to jednolite 5-letnie studia
@Gemelo: Ja studiuję. Jestem na 1 roku, więc powiem Ci co zauważyłam do tej pory jeśli chodzi o kilka przedmiotów.
Anatomia - wiadomo. Układ ruchu cały jeden semestr, teraz w drugim nerwówka + układy narządów. Ciekawe, przydatne. Bochenek IMO za dużo wrzuca niepotrzebnych rzeczy. My korzystamy z Ignasiak i jak chcesz tylko na wakacje, to będzie ok, żeby załapać podstawy. Natomiast warto porównywać ją z atlasami, bo wyłapałam kilka błędów. Jak
@karolkowalczyk dzięki, że mnie uświadomiłeś. Szczerze mówiąc już nie chce mi się jakoś specjalnie dużo wkuwać po tych 15 latach nauki, a myślałem że taka fizjoterapia to bardziej w stronę WF-isty czy masażysty, a nie lekarza.

@AGMateusz faktycznie zmieniło się na 5-letnie, czyli ten kierunek opada na 100% :/

@Amishia właśnie chciałem zmienić kierunek na taki, który mnie interesuje, bo nie miałem motywacji do uczenia się czegoś na siłę byle zaliczyć, ale