Wpis z mikrobloga

Na stacjach benzynowych Bp i niektórych marketach można zauważyć anteny od internetu satelitarnego.
Jak oni znoszą używanie RDP po czymś takim? XD
Kiedyś podłączyłem się do wifi na takiej stacji; ping był stabilny, ale powyżej 500ms.
Muszę przetestować taką okazję, bo jak pamiętam to prędkości były spore i buforowało dość szybko filmy 4k ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#siecikomputerowe #pytaniedoeksperta #sysadmin #humorinformatykow
  • 13
  • Odpowiedz
@majsterV2: To pozostałość po dawno minionej epoce. Ze względu na to że internet jest już w zasadzie wszędzie, to takie rozwiązania w naszej części świata stały się zbędne. Poza chyba nie było to używane do RDP lecz do przesyłania danych (np danych o sprzedaży).
  • Odpowiedz
@maniac777: Na hurtwoni częsci mają takie coś i jest telewizor z którym zostało zestawione połączenie RDP.
Animacje idą gładko, ale nikt przy tym nie grzebie na codzień.
Mówią że serwer jest w Wawie
  • Odpowiedz
@maniac777: Dziwne że nadal to instalują, pewnie było na przetarg i wychodzi to dość tanio, przez co się nie opłaca więcej kombinować niż zamontować i mieć bezawaryjność.
  • Odpowiedz
@majsterV2:
Jak zapchasz to pójdę do konta płakać:) A tak serio to parametry mojego łącza nie powalają, w górę 10 w dół około 40. Póki co wystarczy, w razie czego jak by ktoś mocno nadwyrężał łącze to zwyczajnie włącze qos na routrze, a to będzie ciężko ominąć:)
  • Odpowiedz
@majsterV2:
Korzystam łącznie z trzech serwerów, jeden hostuje stronę howtobeadmin.com, drugi robi za serwer ssh do zestawiania tuneli, a trzeci to serwer proxmox, dwa we Francji, a jeden w Anglii:)
  • Odpowiedz
Działa jeszcze Steam na Windows XP 32bit + jakieś gry na VR?


@majsterV2: Używałem SteamVR na Windows 7 i gry działały raczej dobrze. Jedyne co to gry na Unity miały problem z wydajnością (potrafiły nawet wywalić system). Na XP nie testowałem.

No i nie wiem czy SteamVR obsługuje natywnie DK1 / DK2.
  • Odpowiedz
słyszałem że mają wynosić jakiegoś satelite który będzie oferował jakiś zajebiscie szybki internet właśnie przez satelite,dla miejsc gdzie nie ma innej możliwości


@korni007: co chwila o tym ktos mowi, ale w tego typo projektach troche przeszkadza fizyka ktora sprawia ze takie projekty slabo spinaja sie ekonomicznie. Poza tym tutaj op mowil o antenach satelitarnych (kierunkowa, talez) a to oznacza ze mowimy o satelicie geostacjonarnym czyli takim, ktory wisi nad rownikiem na
  • Odpowiedz
@majsterV2: Połączenie satelitarne służy tylko do transakcji kartami + robienia zrzutu danych na koniec dnia do centrali + jakieś wewnętrzne systemy stacji. Wifi jak jest to w 90% przypadków nie jest podłączone do satelity.
  • Odpowiedz