Wpis z mikrobloga

mirki z tagów #programowanie #programista15k #software #komputery

potrzebuję soft (najlepiej freeware, bo korpo) który zainstaluje np. z pendrive'a paczkę kilku/kilkanastu programów lub sterowników przy "jednym kliknięciu".

W skrócie: ładuję pendrive do USB, wybieram "start.exe" w trybie administratora (komputery są poblokowane dla zwykłych użyszkodników) i leci mi po kolei instalacja na dysku PC tych 10 czy 50 programów z folderu na pendrivie. Przychodzę po godzinie i wszystko jest zainstalowane.

Nie będzie problemu z wpisywaniem poświadczeń administracyjnych przy każdym kolejnym programie (win7) ?
I czy zadziała to też na win10?

Niestety nie są to programy ogólnodostępne, więc soft typu ninite odpada.

Trzeba będzie to pisać samemu, czy jest jakaś gotowa opcja?
  • 7
@Yezdemir: tak jak pisałem, ninite odpada, bo to pliki instalacyjne programów dedykowanych do obsługi pojazdów, więc raczej na necie ich nie ma. Jeśli chodzi o silentinstall, to licencja na korpo to 1000$... nie wiem czy mi tyle dadzą, a nawet jeśli, to wolałbym coś lepszego za to kupić.
@_sn: to chyba będę musiał uderzyć do informatyków, żeby mi coś napisali... :)
@Yezdemir: pytanie czy Twoje pliki instalacyjne koszernie obsługują cichą instalację - tj. jakieś przełączniki /Q, /S czy podobne rzeczy - jeżeli nie, to pozostaje grzebanie w autoit lub czymś makropodobnym.

"darmowym" rozwiązaniem jest np. ansible, ale jest umiarkowanie portable ze względu na to, że potrzebuje pythona.
@ntskj: rozumiem, że ta odpowiedź miała być do mnie. Sam nie wiem czy obsługują, bo jeszcze nawet nie wszystkie softy dostałem. Python trochę odpada, bo trzeba to zainstalować na +/- 15 laptopach na początek. Popróbuję z tym Autoit, bo wygląda przyzwoicie. Dzięki :)