Wpis z mikrobloga

Taka rozkmina mnie złapała, zostały mi 2 diody Nichia m-140, 2W mocy optycznej 445nm. Zbudowałem sobie do nich driver żeby działało to na ogniwo 18650 ale ... jak by kupić taką latarkę np. UltraFire WF - 501B która ma sterownik który dający 1.5A czyli akurat bo max dla diody to 1.8A. Zapakować diodę w obudowę, z latarki wywalić LED i dociąć jakiś radiator żeby przypasował w przestrzeń po odbłyśniku to wyglądało by to dużo lepiej niż wygląda teraz. Przejdzie ?

#latarki #lasery #elektronika #diy
  • 3
zostały mi 2 diody Nichia m-140, 2W mocy optycznej 445nm


@PrettyHotProgrammer: ta moc i te pasmo - bardzo niebezpieczne dla wzroku, robienie z tego gównolatarki do bajerowania wśród gimnazjalistów nie jest rozsądne. Nie lepiej mądrzej to wykorzystać? Laserową grawerkę sobie machnąć czy coś?

@Polanin: z tym że przerabiają je na większe moce a nie na "trochę" mocniejszy wskaźnik laserowy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@hrumque: mam grawerko/wycinarkę laserową, i zdaje sobie sprawę jak groźny jest taki laser ( ͡° ͜ʖ ͡°) w 5 przebiegach 150mm/min 3mm sosnę tnę. Z drugiej strony takie lasery są w sprzedaży np Wicked Lasers i nie kosztują ~10$