Wpis z mikrobloga

@NapewnoNieWalus: albo wejdź w bootmenu i wybierz ten pendrajw ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
tak przy okazji, po co Ci distro do pentestingu, skoro nawet go nie potrafisz zbootować? Podejrzewam, że Twój poziom wiedzy o linuxie (o pentestingu również) jest na takim samym poziomie, więc lepiej zacząć od dystrybucji, która nie jest zawalona
@TMBRK:
Miałem mu to napisać właśnie, ale ktoś mnie wyręczył. Polecił bym mu mój projekt, ale pewnie nie będzie mógł sobie poradzić z konfiguracją tuneli ssh... Chociaż masz @NapewnoNieWalus zajrzyj na tą stronę: klik, jak przebrniesz przez tunelowanie po ssh, to dostaniesz solidne środowisko do nauki.
@NapewnoNieWalus:
Jestem jak najbardziej za tym, abyś ją pogłębiał, ale czasem nie rzucasz się na zbyt głęboką wodę? Jak chcesz to zarejestruj się na mojej stronie, przynajmniej będziesz mógł zobaczyć do czego można wykorzystać linuksa w praktyce, kali linux też mamy i będą z nim projekty;)
@jakuzii:
To zależy, bo czasem niektórzy napotykają na błędne koło: zapytaj google. I tak wchodząc na kolejne linki, wszędzie kierują na google, to domna polskich for, stron, grup tematycznych. A w tym przypadku jak już ktoś spytał, to lepiej odpowiedzieć, bo tu jest całkiem spora grupa kumatych osób, które potrafią pomóc, mówię to jako użytkownik linuksa od ponad 10 lat, któremu tu również kilkukrotnie pomagano w różnych tematach.
@jakuzii:
Nie chciałem go tak zniechęcić, niech się uczy;) Mało kto interesuje się linuksem, a jeszcze mniej ma zapał do robienia czegoś na nim.
@NapewnoNieWalus:
1) linuxa musisz wgrać na pendrive korzystając z narzędzi takich jak chociażby rufus. Na start lepszym wyborem byłyby dystrybucje dla początkujących takie jak mint, ubuntoo, czy manjaro lub antergos.
2) przy uruchomieniu wybierasz bootowanie z pendrive, a następnie live CD.