Wpis z mikrobloga

Ze moich śmieszniejszych historii spod znaku #podroze #kubawpodrozy #heheszki i w sumie #bekazgrubasow to pamiętam jak kiedyś miałem lot łączony na jakimś mega krótkim odcinku.
TL;DR


Lot odbywał się Bombardierem 900 albo małym Embraerem (wąskokadłubowce, wchodzi do nich około autobusu ludzi). Te małe samoloty mają to do siebie, że w środku jest bardzo mało miejsca, więc większość bagażu (także podręcznego) trafia do luku. Ale jest jeszcze jeden problem małych samolotów - ważenie przed startem. Samolot był w połowie pusty, ale cały przód i biznes klasa była pełna panów 135kg+. Drzwi zamknięte i nagle przez głośniki słychać:
- Proszę Państwa, nie mamy kompletu pasażerów i samolot jest bardzo źle wyważony. Niestety, ale będziemy musieli przenieść kilku pasażerów z przodu na tył.
Stewardesa stanęła i widzi, że poza grubasami z przodu nie bardzo jest kogo przesadzić - same chudziutkie i niewysokie Włoszki w środku, potem moja 50kg dziewczyna i ja. Poprosiła więc panów z klasy biznes (wystarczyło 4 czy 5) o zmianę miejsc. I tu zaczyna się #inba. Nie chodziło im o miejsca (w małym samolocie i tak nie ma różnicy w jakiej klasie siedzisz) tylko o to, że nie jest możliwe, żeby to jeden z drugim był "przyczyną przeciążenia" ( ͡° ͜ʖ ͡°) Chwila ciszy i ludzie zaczęli się śmiać, co tylko bardziej zacietrzewiło grubasów. W końcu wszystkie Włoszki powiedziały spoko, my przejdziemy na tył. Po minucie kapitan oznajmił, że nie wystarczy, nadal przód jest przeciążony( ͡º ͜ʖ͡º) Salwa śmiechu przeszła przez tył samolotu, stewardesa spaliła buraka, a grubasy naburmuszyły się jeszcze bardziej. Po chwili wyszedł pilot i mówi:
- Proszę Państwa, przepraszam bardzo, ale sprawa jest krótka: albo się przesiadacie, albo nie wystartujemy. Dodatkowo blokujemy ruch w tej części lotniska. Panie z tyłu zapraszam do przodu, a niestety, ale 5 z Panów musi zająć ich miejsce. Bądźcie dżentelmenami i dajcie dobry przykład.
Po tych słowach 6 facetów przesiadło się na tył i cudownie waga na przedniej osi zaczęła się zgadzać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 1