Wpis z mikrobloga

Elo Mirasy i Śliwki.
Mam pytanie dotyczące najtańszej wersji Chromecast.
Interesuje mnie głównie przesyłanie obrazu z telefonu na TV. Popatrzyłem chwilę w google informacje o tym sprzęcie, ale nie wiem nadal na pewno pewnych rzeczy.
Czy Cromecast łączy się z domową siecią wifi? Smartfon pobiera dane z routera. Nie ma możliwości połączenia się z tym sprzętem bezpośrednio przez wifi, bo nie miałby wtedy połączenia z routerem.
Mam podłączony komputer kablem z takim routerkiem (bliżej nadajnika - robi jako odbiornik wifi i przesyła dane przez kabel kolejne 10 metrów, bo jest słaby zasięg) WL-330N. Czy z komputerem będzie też śmigać w takiej konfiguracji?
Może jest lepsza opcja od Chromecast?
Generalnie chcę oglądać filmy na TV bez smarta, wifi i innych (prosty TV z HDMI). Chciałbym korzystać ze wszelkiego rodzaju źródeł filmów - CDA, YouTube, jakieś TVNy, TVP, IPLA itd...
Po taniości bez żadnych cudów.
#pomoc #pomocy #informatyka #komputery #tv #telewizja #telewizory #chromecast #chromecwel
  • 3
Tak, chromecast łączy sie z siecia wifi. Jesli na smartfonie ogladasz jakis film i w zasiegu jest chromecast to w aplikacji pojawia sie dodatkowa ikona i jednym kliknieciem przerzucasz obraz na chromecasta. Chromecast ciagnie dane bezposrednio z routera, a telefonu mozesz uzyc do sterowania, mozesz go tez wylaczyc. Zeby to dobrze dzialalo postaraj sie o router 5ghz AC. Uwazaj przy zakupie chromecasta ma byc oryginalny od google. Zadne miracasty, zadne "jak chromecast".
@shymon80: Chromecast podlacza sie do domowej sieci WiFi i tylko tak działa. Wszystkie urzadzenia w tej samej sieci bez wzgledu czy podlaczone tez bezprzewodowo czy kablem moga sie z nim laczyc.

Przy wspieranych serwisach np. YouTube, Netflix komorka lub komputer jest pilotem, Chromecast sam pobiera dane przez Internet.

Przy niewsperanych serwisach czyli najprawdopodobniej IPLA, TVP itp. istnieje mozliwosc przez przegladarke Chrome wysylanie calego pulpitu i taki streaming obrazu i dzwieku. Jest