Wpis z mikrobloga

Dzisiaj u nas na EXie było z 50 osób. Podzieliliśmy się standardowo na grupy/kolory. Trochę z boku stanął sobie jakiś chłopiec, level może 8, nie mam pojęcia ile dzieci mają lat. Stanął i stoi, patrzy się w ten ekran, nikogo nie obchodząc. Podszedłem do niego, zapytałem jaki kolor (niebieski), podszedłem do niebieskich, wziąłem od nich kod (wszyscy lecą na prywatnych), wpisałem temu ziomeczkowi, bo nie wiedział jak.

Zacząłem bić z moją ekipą i widzę, że chłopiec rzuca w mewtwo, ale nie mógł do niego dorzucić. Zapytałem czy jego pierwszy metwo - pierwszy - i czy mu złapać - przytaknął. Dałem mu swój telefon, żeby mi dokończył bić, wziąłem jego. Zostało 5 kulek, znaki zapytania (najwyższe CP ze wszystkich jego pokemonów). Pierwsza kulka - great, wyskoczył. Druga - siedzi. Powiem Wam, że żaden z moich 9 Mewtwo mnie tak nie stresował i złapanie żadnego mnie tak nie cieszyło. Czuje dobrze człowiek.

I tutaj mały apel do Was, jak stoicie na jakimś rajdzie, rozejrzyjcie się wokoło. Ludzie są różni, możecie spotkać małego chłopca, zbyt nieśmiałego, żeby podejść, albo kogoś z fobią społeczną, kto widząc Waszą hermetyczną roześmianą grupę woli pozostać z boku, niż inicjować kontakt. Nawet jak tego nie okaże to będzie wdzięczny, nieważne, że prawie siłą go zmusiliście, żeby zrobił z Wami rajd.

Wiem, że wielu z Was tak robi, ale może dla kogoś to nie będzie tak oczywiste.

https://www.reddit.com/r/TheSilphRoad/search?q=social+anxiety&restrict_sr=on

PS jako bonus zdjęcie mojego dzisiejszego kasztana

#pokemongo
Pobierz
źródło: comment_OOl7Tj8weuVjwM8ODkYiBWcrBygMNl1Y.jpg
  • 20
nieważne, że prawie siłą go zmusiliście, żeby zrobił z Wami rajd.


Generalnie, to nie przesadzałbym do zmuszania kogokolwiek do czegokolwiek, a szczególnie dzieci ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Dryblas: Nurtuje mnie kilka pytań co do tej gry, mógłbyś? ()
Co to jest EX?
O co chodzi z "raidem"?
Na jakiej zasadzie łapie się legendarne pokemony (jakieś różnice podług zwykłych)?
Czy serio tak trudno to wycelować? Czy to kwestia tytułu legendarnego pokemona i jakoś gorzej wchodzi?
Czemu dzielicie się od razu na kolorki?
@PupuPanPanda
Raid - na gymach od czasu do czasu pojawiają się jajka z poziomami 1-5, wyzszy = trudniejszy, 5 to legenda. Potrzebują godziny na wyklucie, na pokonanie bossa masz 45 minut. Oczywiście można w kilka osób, max 20. Jedna osoba może zrobić danego bossa raz dziennie (znaczy tego co trwa 45 minut). Niantic ustala gdzie jakie poki mogą się wykluć z tych jajek.
EX raid to taki, gdzie Niantic wysyła graczom zaproszenie
@MirkoManx: Dziękuję bardzo za odpowiedź ^^ A jak to jest z łapaniem? Bo z tego co kojarzę, to ludzie po prostu na boku podkręcali i swipe do góry - nawet był projekt nakładki na telefon do łapania poków, który po prostu zostawiał Ci minimum miejsca na palec. Jakoś się pozmieniało?
@Dryblas: Szanuję wielce :) Ja próbowałam wybrać się na rajdy z ludźmi z grupy Pokemon z mojego miasta, ale!!! Przyszli na rajd jakieś 6 minut przed umówionym czasem i, że było już całe stare towarzystwo, zaczęli rajdować. Ja ze znajomym spóźniliśmy się te parę minut i strasznie nam było przykro, że się nie udało. Trochę taka rajdo-mafia u nas w mieście, jak nie znasz się z nimi od dłuższego czasu, to