Wpis z mikrobloga

@Al-3_x:

Zagraniczne korporacje spokojnie transferują olbrzymie pieniądze z Polski ale kogo obchodzi. Zachód i tak jest wspaniały co nie neuropa xD


Z Ciebie jest 100% marksista. I piszę to poważnie, to był argument bolszewików dlaczego kapitalizm jest be. Obejrzyj sobie stalinowskie propagandówki z lat 50tych, np. filmową bajeczkę o warszawskiej Syrence i scenę ze złymi zagranicznymi kupcami.

A oczywiście życie jest zupełnie inne, bo gospodarka to nie jest gra o sumie
  • Odpowiedz
@Al-3_x: My byliśmy zasadniczo takim mlekiem i miodem płynącym krajem, gdzie po papier toaletowy się stało w kolejkach, a półki świeciły pustkami.

Jeśli to czego najbardziej się boisz to "interwencja ze strony zachodu w imię obrony demokracji" to przykro mi ale jesteś ignorantem chcącym zmienić Polskę w Wenezuelę albo Koreę Północną, zobacz jak oni wyszli na podobnych pomysłach.
Jednym tylko aspektem tej sprawy jest to, że duża część Polaków pracuje w
  • Odpowiedz
@Al-3_x: Najlepiej niech inwestują tu pieniądze charytatywnie, bo w końcu zarabianie na inwestycji takie złe. Konserwy jak zawsze ze swoimi komunistycznymi urojeniami...
  • Odpowiedz
@The_Orz:

Z Ciebie jest 100% marksista.

Gdzie tam. Niektóre pomysły Marks miał dobre ale większość to kompletna głupota.
Jestem zwyczajnym protekcjonistą.

A oczywiście życie jest zupełnie inne, bo gospodarka to nie jest gra o sumie zerowej, w której ktoś musi stracić żeby ktoś inny miał zysk.

Nie przeczę.
Szkoda tylko, że to Polska musi tracić.
Dążę do tego by było odwrotnie.

czyli część tego co zainwestowany pieniądz wytworzył w wyniku produkcji
  • Odpowiedz
@patool:

My byliśmy zasadniczo takim mlekiem i miodem płynącym krajem, gdzie po papier toaletowy się stało w kolejkach, a półki świeciły pustkami.

Ale ja nie chce powrotu PRL i komunizmu xD

tej sprawy jest to, że duża część Polaków pracuje w zachodnich firmach, które do tego średnio

Ludzie nam uciekają i musimy Ukraińców sprowadzać.

sza gospodarka opiera się na współpracy w ramach UE

No właśnie widzę jak dobrze na tym wychodzimy.
  • Odpowiedz
@Al-3_x: Nie wyciąłbym jednak z tych danych takiego wniosku, że Rumunia i Bułgaria jakoby znajdują się lub znajdą w przyszłości w lepszym położeniu ekonomicznym od Czech czy Polski, bo mają większy udział PNB w PKB.
  • Odpowiedz
@Al-3_x: jestem w stanie wymienic w sumie jeden kraje gdzie nie ma zagranicznych inwestycji - Korea Pólnocna (choc i tam sa ograniczone w specjalnych strefach). W Wenezueli z tego co pamietam jakies jednak były a ostatnio nawet Kuba zacheca do inwestowania u siebie. Jak napisał ci patool pozbycie sie ich to strasznie debilny pomysł i zgodze sie z The Orz ze uzywasz marksistowskich argumentów moze nawet nie swiadomie.
edit Wenezuela chyba
  • Odpowiedz
@Al-3_x:slabiutka próba zmiany tematu. Nie pisałem nic o prywatyzacji , twoja tabela z poczatku tez sie kompletnie do tego nie odnosi.
Twoje marzenia o braku zagranicznych firm które transferuja czesci dochodu za granice realizowane sa tylko w zatwardzialych komunistycznych krajach bo w tych gdzie nie ma prymatu ideologi nad gospodarka jest to normalna sytuacja.
  • Odpowiedz
@Miniu30: Masz racje. To normalne, że miliardy uciekają ci z kraju xD Oczywiście do takiej sytuacji by nie doszło gdybyśmy mieli własne firmy. Niestety nasz rynek jest zdominowany przez te zagraniczne.
Mylenie protekcjonizmu z komunizmem, oraz gadanie o Korei jest równie głupie jak wspominanie o Somali jako przykład kraju wolnorynkowego.
Tu masz pokazane na czym polegają te inwestycje.
Al-3_x - @Miniu30: Masz racje. To normalne, że miliardy uciekają ci z kraju xD Oczywi...

źródło: comment_uJLWXI8PSOUAZlgGwiTOqmFhwHjmOZK3.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Al-3_x: tak to jest normalne dlatego wystepuje wszedzie na swiecie gdzie marksistowska ideologia nie zwyciezyla. Jak ci nie pasuje Korea to podaj mi inny kraj bez zagranicznych firm.
  • Odpowiedz