Wpis z mikrobloga

Po ponad trzech latach latania do lekarzy diagnoza: helicobakter pylori.
Co ciekawe, w gastroskopii nie wykazano ich obecności (ale że było aktywne zapalenie w górnej części żołądka, to gastrolog zlecił badania krwi na przeciwciała).
Pijcie ze mną kompot, Mirki, teraz dwa tygodnie antybiotyków i może wreszcie spokój ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#nfz #gastrologia #medycyna
  • 34
@Sanski 3 lata:O kurła gdzie ten szpital sie znajduje. Przeciez to kupujesz test w aptece za okolo 30 zl i na nastepny dzien masz wynik po ilus minutach
Po ponad trzech latach latania do lekarzy diagnoza: helicobakter pylori.

Co ciekawe, w gastroskopii nie wykazano ich obecności (ale że było aktywne zapalenie w górnej części żołądka, to gastrolog zlecił badania krwi na przeciwciała).
Pijcie ze mną kompot, Mirki, teraz dwa tygodnie antybiotyków i może wreszcie spokój ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#nfz #gastrologia #medycyna
@Sanski Nie wiedziałem, że są przeciwciała na to. Pamiętasz dokładnie o jakie badanie na
@clown9
@almet73

Ogólnie to napady kaszlu, chrypa, zgaga, refluks. Ciągle mnie odsyłano do laryngologów i kazdy mówił co innego (jedna to nawet stwierdziła, że coś sobie wymyślam i mam iść do psychologa:D pewnie, halucynacje, że wypluwam coś zielonego...) Musiałam się PROSIĆ o gastroskopię, lekarka w ogóle nie chciała mi dać skierowania. Ona wściekle, że laryngolog, a ja jej mówię, że byłam i nic.
Dała mi i do laryngologa, i na gastroskopię. Trafiłam
@Sanski: test na p ciała h pylori jest #!$%@? , w wyboru jest test endoskopowy na ureazę lub test na antygeny w kale, przeciwciała są zalecane tylko przy aktywnym krwawieniu z przewodu pokarmowego albo innych stanach gdzie nie da się wykonać podstawowych badań, same p ciała mają bardzo niska czułość, możesz mieć infekcje, a możesz jej nie mieć, a gastrolog o tym wie ale nie mówi bo woli zakończyć temat xd
@Sanski: Moja teściowa cierpi z tego samego powodu. Podejrzewała, że ma nawrót i lekarz sam jej powiedział, że testy z apteki są do kitu, z krwi też nie zawsze wyjdzie i zalecił, że najbardziej miarodajne wyniki na obecność wychodzą z badania kału... Powodzenia!
@impresija no to ja sama nie wiem, bo miałam też skierowanie na utajoną krew w kale. To nie mógł mi też dać na antygeny? Gdybym wiedziała wczesniej to bym zapytała. :/
@kondradt no mówił ze tylko enterol z probiotykow brać... Ale dowalę jogurty i kefiry to może ok będzie.
Rano jak wzięłam te leki na czczo to cudem nie zwymiotowałam :/
@Sanski ja tez mialem zalecenie, ze podczas antybiotykoterapii tylko enterol, bo to grzyb i antybiotyki go nie zabijaja. Nie wiem tylko dlaczego nie polecaja probiotykow po, skoro normalnie zaleca sie brac probiotyki nawet w czasie kuracji tylko z pewnym odstepem. Powodzenia ;)
@Sanski: Niestety, aż tak w temacie nie siedzę... Ale w razie czego mogę zadzwonić do teściówki i zapytać co brała. Ostatni atak miała 10 lat temu, teraz ma nawrót i jest właśnie w trakcie diagnozowania i wszytsko wskazuje na to, że też znowu dwu tygodniowa antybiotykoterapia... Małż też kiedyś miał i boję się, że ta skłonność jest dziedziczna i dzieciaczki mogły dostać w spadku;/