Wpis z mikrobloga

Hej @Watchdog_Polska - nie wiem czym się tym zajmujecie ale spróbuje. Jestem właścicielem spółdzielczego mieszkania.

Ostatnio spółdzielnia wprowadziła firmę sprzątającą klatki(było wcześniej głosowanie). Czy mogę wysłać do spółdzielni zapytanie jakie było kryterium doboru firmy? W sensie czy robili jakiś przetarg, albo wysyłali zapytania albo jednak może wybrali firmę gdzie prezes spółdzielni zna właściciela ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Czy spółdzielnia ma jakiś obowiązek udzielenia takiej informacji?

#watchdogpolska #spoldzielnia #afera
  • 6
@jonik: A jesteś członkiem spółdzielni? Jeśli tak, to piszesz pismo i moim zdaniem powinni Ci odpowiedzieć. Jak nie będzie konkretów, to wyciągnij od nich umowę i sprawdź czy ceny są rynkowe ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Patrz: Rozdział 1 Art. 8. Ustawy z dnia 15 grudnia 2000 r. o spółdzielniach mieszkaniowych (http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20010040027/U/D20010027Lj.pdf)

Art. 8.

1. Członek spółdzielni mieszkaniowej ma prawo otrzymania odpisu statutu i regulaminów oraz kopii
@jonik: @zzbkk Niestety, spółdzielnie mieszkaniowe nie są podmiotami zobowiązanymi na gruncie Ustawy o dostępie do informacji publicznej. Projekt ustawy o jawności życia publicznego zakłada ich włączenie. I tak jak pisze @vrah_ Dostęp do protokołów, umów zawieranych przez spółdzielnie umożliwia prawo spółdzielcze, ale tylko członkom (art. 18 ustawy).