Wpis z mikrobloga

#historiajednejfotografii #fotografiaanalogowa

Wrzesień 1956, Nowy Jork, podczas miłej libacji w pubie na Manhattanie, pilot Thomas Fitzpatrick zakłada się z kolegami, że byłby w stanie dotrzeć do centrum Nowego Jorku ze swojego miejsca zamieszkania w New Jersey w ciągu kwadransa.

O 3 w nocy, wciąż pijany, wraca do domu, ale myśl o zakładzie nie daje mu spokoju. Kradnie więc mały samolot z lokalnej szkoły lotniczej i po krótkim locie bez używania świateł i radia ląduje idealnie na ulicy, tuż przed barem, który niedawno opuścił. Zauroczony właściciel samolotu nie wnosi sprawy o kradzież, więc weteran z Korei zostaje ukarany jedynie mandatem w wysokości 100 dolarów.

Dwa lata później pijąc w innym towarzystwie i opowiadając o swojej epickiej eskapadzie zostaje oskarżony o kłamstwo, kolejny raz prosi więc o potrzymanie piwa i powtarza swój wyczyn. Tym razem sąd nie jest tak wyrozumiały – ze względu na recydywę zostanie skazany na sześć miesięcy więzienia.
Pobierz donpokemon - #historiajednejfotografii #fotografiaanalogowa

Wrzesień 1956, Nowy Jo...
źródło: comment_Y2AMVf0DCZzVSQZ9qqGDzcfkiDCmzBOa.jpg
  • 17
@Gregua: robiłem tak przez chwilę, potem ktoś inny to robił przez chwilę w moim imieniu. Ale zniechęciłem się, bo nie miało to jakiegoś przełożenia na przyrost fanów itd. Chciałbym to robić w kilku miejscach, może instagram jeszcze, może coś, ale autentycznie nie mam czasu się tym zająć