Wpis z mikrobloga

Powiem szczerze, że Uber coraz mocniej strzela sobie w stopę... Właśnie dostałem maila, że od teraz będzie działać preautoryzacja opłaty, czyli opłata będzie blokowana na naszym koncie w momencie zamówienia przejazdu.

Niby nic wielkiego, ale w momencie jak kierowca anuluje kurs (co ostatnimi czasy dzieje się nagminnie), to blokada środków będzie zdejmowana, ale powrót środków na konto będzie trwać nawet kilka dni... Serio?

Strasznie zawiodłem się na Uberze. Na początku była to dla mnie prawdziwa rewolucja, która z czasem zmieniła się w straszny szajs.

- horrendalne ceny przy mnożniku,
- Ukraińcy z którymi za #!$%@? nie da się dogadać + nie znają miasta,
- samochody coraz starsze, coraz bardziej zniszczone,
- przejazdy często anulowane przez uberowych Januszy,
- teraz blokowanie hajsu na poczet przejazdu, który może się nie odbyć xD

Przerzucam się chyba w 100% na taxify, ostatnio jestem całkiem zadowolony xD

#uber #taxify #warszawa #gorzkiezale
  • 19
@szaman_aman:

cennik taxify:
cena na start - 4,00 zł
cena za 1 km - 1,30 zł
cena za 1 min - 0,25 zł

cennik sałaciaży
start 7-8pln
1km - 1,30-2.40pln

Drugie taryfy czy opłata za godziny to takie #!$%@?ące że hooj, tak ciężko korporacjom zrozumieć że ludzie mają już w dupie wyliczania ile hajsu pójdzie, każdy chce mieć jasną sytuacje tak jak kupujesz bułkę tak samo tutaj. Uber czy Taxify są
@szaman_aman: ta pre-autorazycją już jest dłuższą chwile, chyba od początku roku i działa to również w drugą strone, ostatnio jechałem z pewnym Volodomyrem, pre-autoryzowalo platnosc za najkrótszą trasę ale w jednym miejscu źle skręcił i długo błądził żeby sie odnalezc więc on był stratny na tym bo nie nabiło mi dodatkowych kosztów za dłuższy kurs i więcej kilometrów
@anon0174 Bo zwolnienie kasy z karty przez uber następuje natychmiast, natomiast kwestia banku jak szybko otrzymasz środki z powrotem z blokady do wykorzystania. Może to trwać kilka minut, ale bank ma czas nawet do kilku dni żeby zwrócić kasę z bankowej blokady
@szaman_aman: ciekawe jak to dokładnie działa. w moim przypadku ewidentnie z winy kierowcy musielismy nadłożyć 3 km bo nie pojechał tak jak mu wskazywała nawigacja, żadnych dodatkowych kosztów nie poniosłem
@szaman_aman: Akurat wczoraj wracałem Taxify z juwenaliów, najpierw 2 kierowców anulowało, bo liczyło na wyższy mnożnik (który po chwili się już pojawił), a później przyjechał Ukrainiec. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale przynajmniej był w focusie z 2018 . ( ͡ ͜ʖ ͡)