Wpis z mikrobloga

@krzykarzet: jezeli w danym miescie jest tzw. Umweltzone (zazwyczaj przy zjezdzie z autostrady/wjezdzie do miasta, jest taka tabliczka z tymi plakietkami EURO4) i gdzies tam zaparkujesz w centrum lub na widoku i nie masz plakietki EURO4 (zielona - tylko takie sa, potem jest euro3 pomaraczowa etc. ale to dla starych aut) to dostaniesz conajwyzej 15 euro mandatu i tyle. Ale warto sie w takową uzbroic i miec spokoj - cena 5
@janiszewski152: moje info jest poparte moim doświadczeniem. Jeździłem ponad rok autem na polskich rejestracjach tu gdzie mieszkam bez plakietki i dostałem tylko dwa razy po 15e. Nie było żadnej eskorty i wielokrotnie jak byłem zatrzymany do kontroli to tylko raz kazali mi jechać ta plakietkę kupić. Wielu moich znajomych podobnie, nikt 80 nie dostał ani nie został odholowany. Jak będziesz miły i nic nie będziesz marudził to cie puszcza i powiedzą
@krzykarzet Dam ci radę, jesli będziesz załatwiał sobie plakietkę to załatw ja w Niemczech. Koszt około 5 euro, max 10 minut to zajmie. Wystarczy że podjedziesz do jakiegoś serwisu czy też salonu, generalnie nie ma znaczenia jakiego, załatwisz to od ręki. Bez problemu powinieneś porozumieć się po angielsku :) Z tego co się orientuję w Polsce jest o wiele drożej. Jak przyjechała do mnie w odwiedziny rodzina i mieliśmy jechać do Berlina