Wpis z mikrobloga

No nie mogę... Na trójmiasto.pl opublikowano dziś wywiad z Pałełkiem. To co ten człowiek pieprzy woła o pomstę do nieba. O ile przyczyny i skutki awarii przepompowni na Ołowiance komentują się same, o tyle parę bredni Adamowicza warto skomentować. Długi tekst poniżej.



O sporach nt Gedanii:

Ci, którzy sprawują obecnie władzę w Polsce, podjęli niezrozumiałe dla mnie działania, takie jak wpisanie tego terenu do rejestru zabytków. To typowe działania wymierzone przeciwko potencjalnej inwestycji bez propozycji konstruktywnego rozwiązania. To spowoduje zamrożenie tego terenu na wiele lat, ze szkodą dla miasta. Ci, którzy dzisiaj próbują zbić na tym kapitał polityczny zapominają, że na terenie Gedanii miał biuro poselskie Andrzej Jaworski z PIS-u.


Wszyscy, powtarzam wszyscy którzy są przeciwko Pałełkowi i jego pomysłom są z PiSu. A nawet jeśli nie jest, to należy ich powiązać z PiSem. Bo za całym złem które dotyka Pałełka stoi PiS. Np. przez PiS zepsuło mu się ostatnio mleko. PRZEKLETY PISSSS!!! .
Oblężona twierdza mocno.

Dlaczego projekt Forum Gdańsk wybrano bez konkursu, a na zabudowę działki po budynku LOT (po drugiej stronie ulicy) już konkurs był?

Różnica jest fundamentalna: na Targu Siennym i Rakowym 100 lat temu nic nie było, to był teren za murami miasta. Czym innym jest teren Targu Węglowego, przy którym stał wówczas hotel Danziger Hof. Kontekst historyczny jest tu znacznie istotniejszy i bezdyskusyjny. Dyskusja o Targu Węglowym i nowym budynku LOT-u rozpoczęła się już w latach 90. XX w. i zapis o obowiązkowym konkursie jest echem tamtej debaty.

Ugh, gdyby tylko można było ten zapis przeskoczyć, co nie, Pałełku?
I przy okazji logika pt. "TU NIC NIE STAŁO, TO SE POSTAWIE COKOLWIEK" dotyczące działki w samym centrum miasta, będącej zakończeniem Drogi Królewskiej i zwierającej na swoim terenie zabytki to po prostu skrajna nieodpowiedzialność / krnąbrność / idoityzm / brak poszanowania dla miasta.


Ci, którzy dzisiaj wylewają krokodyle łzy i narzekają ma Forum Gdańsk, jakoś dziwnie milczeli, kiedy stały tam obskurne pawilony Gildii.


Czyli standardowe "jak ci się Forum Gdańsk nie podoba, to pewnie byłeś za Gildią, co nie, przebrzydły pisowczyku?!?!?!"


Zwróćmy uwagę na jeszcze jedną rzecz: dzięki tej budowie będziemy mieli nieistniejącą do tej pory możliwość podziwiania Głównego Miasta z takiej perspektywy.


Ugh, Pałełek znów zapomniał o tym że istnieje Biskupia Górka. Robi tak ciągle, od 20 lat xD Zasłoniono więc widok który od setek lat był inspiracją dla malarzy uwieczniających panoramę Gdańska i zastąpiono to tarasem, z którego niewiele widać, bo jest poniżej okolicznych budynków. TYLE WYGRAĆ.

O sytuacji komunikacji miejskiej i problemach GAIT

Brak kierowców doskwiera nie tylko nam, ale wszystkim samorządom w Polsce, bo wynagrodzenia w kraju rosną i będą rosnąć.


Problem nie jest tylko brak kierowców, ale też stan infrastruktury, brak spójnego pomysłu na zbiorkom, obrażenie się na SKM i parę innych rzeczy. Tylko Gdańsk ma tak aktywny tak jak #codzienneszkalowaniegdanskiegozbiorkomu, nie bez powodu.

Problemem nie tylko Gdańska jest to, że przy ogromnym wzroście wydatków na komfort jazdy, nowe autobusy, tramwaje, nie udaje się wyhamować trendu motoryzacyjnego.


W IT jest taki dowcip, że przeciętny project manager myśli że 9 kobiet urodzi dziecko w miesiąc. Tu mamy podoboną sytuację, Adamowicz uparcie odmawia dostrzeżenia fundamentalnych problemów komunikacji tramwajowej w tak rozległym mieście jak Gdańsk i uważa, że jak dołoży więcej tramwajów, to będzie lepiej. Ale dalej nie jest w stanie powstrzymać trendu, cisnięcia na samochody.
Powodów tego trendu jest kilka, między innymi rozliczne ułatwienia dla kierowców i drogi w przekroju 2x2 w centrum miasta (ale wiadomo, Pałełek wie lepiej niż urbaniści co lepsze dla miasta).

Głównym jednak powodem jest własnie to, że w Gdańsku postawiono na zawodne i wolne tramwaje jako rdzeń komunikacji, a jednocześnie strzelono grubego focha na SKM. To tak jakby Londyn nagle stwierdził że nie inwestuje w metro, że komunikacja miejska nie powinna być skupiona dookoła metro i budują nową komunikację miejską na bazie tylko double-deckerów. Chyba nie muszę mówić jakby to się skończyło.

O spółkach miejskich

Jest taki stereotyp, że prywatne spółki działają taniej.

Pałełku, to nie stereotyp, to fakt. Ale co ty tam możesz wiedzieć, w prywatnej firmie w życiu nie pracowałeś, prawo studiowałeś za czasów komuny, a później od razu wskoczyłeś w ciepłe objęcia polityków. Przyznaj się po prostu, że GUK to przede wszystkim kolejna rada nadzorcza dla twoich koleżków.


O sytuacji na Stogach

Mądrzy, zakorzenieni w gdańskości członkowie Zarządu Portu Morskiego, otwarci na rozmowę z mieszkańcami, będą musieli rozpocząć dialog z mieszkańcami.

Pałełku, przypominam tylko że ty jesteś w tym zarządzie. Ciężko o bardziej zakorzenionego w gdańskości człowieka, niż prezydent miasta.
I ty sam im proponowałeś tą oprotestowaną przez mieszkańców rozbudowę. I to ty, gdy przyszło do dialogu z ludźmi, wyczułeś że kruszy się twój kapitał wyborczy i przeskoczyłeś z jednego obozu do drugiego szybciej, niż Świna Jaworski skacze między spółkami skarbu państwa.


O zaangażowaniu politycznym prezydenta miasta na szczeblu krajowym

30 lat temu, jako student czwartego roku, stanąłem na czele strajku okupacyjnego na Uniwersytecie Gdańskim. Solidaryzowaliśmy się ze stoczniowca mi, żądaliśmy legalizacji Solidarności. Po co to wspominam? Jestem prezydentem solidarnościowym Gdańska, a Gdańsk jest miastem wolności i Solidarności

Tu się musze zgodzić Pałełku, jesteś takim samym reliktem komuny, jak pisowcy. Nawet identycznie sprawujesz rządy, normalnie jakbyś był klonem kaczki: masz media które kontrolujesz, masz większość złożoną z amatorów i idotów w radzie miasta którą kontrolujesz, też wybierasz sobie prawo które szanujesz a którego nie, też wszędzie dookoła widzisz wraże siły próbujące zaatakować ciebie i dobrobyt twojego terenu, też podkreślasz że ty=dobrobyt a inni to czyste zło i zaścianek. Adamowicz === Kaczyński, tylko obóz inny.
A co do "solidarnościowości" Pałełka w spełnianiu obowiązków prezydenta miasta, to już nie raz pokazał że działa to na zasadzie "albo wszyscy solidarnie ze mną, albo perd**cie się pisowczyki, znów tu robicie politykę!"

I to jest właśnie siła samorządu, to że jesteśmy w dużym stopniu niezależni od kaprysu władzy centralnej. To jest wielka wartość, którą gdańszczanie doceniają.

No, w ostatnich dwóch kadencjach Pałełek pokazał jak ma w nosie wytyczne płynące z centrum, np takie pierdoły jak obowiązujące prawo, kartę nauczyciela, czy obowiązki narzucone urzędnikom miejskim wysokiego szczebla. Pamiętajcie dzieci, oświadczenia majątkowe i przepisy dotyczące parkingów to wymysł ZŁYYYCH WŁADZ CENTRALNYCH! ZŁYYYYYYYCH!


O konserwatyzmie Adamowicza i dialogu społecznym

(...) dojście do władzy PiS jeszcze bardziej mi uświadomiło jak wiele jest do zrobienia w zakresie budowy lokalnego społeczeństwa, które kieruje się solidarnością, szacunkiem, zapewnia równe szanse wszystkim . Jak niezwykle ważne jest, by każdy czuł się u siebie, a nie czuł się wykluczony z powodów swoich poglądów czy postawy.


I dlatego ludzi krytukujących projekty miejskie nazywasz malkontentami którch nigdy nie da się zadowolić, sugerując przy tym że ich uwagi należy ignorować. Żeby ludzie nie czuli się wykluczeni każdy spór sprowadzasz do zero-jedynkowego konfliktu politycznego "Ty vs PiS". Dlatego każdego kto śmie z tobą dyskutowac posądzasz o konotację z PiSem.
Pałełku, ty dbasz o to, by obecnie popularne grupy nie czuły się wykluczone, jak typowy oportunista polityczny, którym jesteś. Dlatego brylujesz na paradach równości, świecąc twarzą do kamery a gdy dochodzi do konsultacji społecznych, to wszelkie uwagi niezgodne z twoim pomysłem idą do kosza, a autorzy są określani psami, które szczekają gdy karawna idzie dalej.


O toczących się procesach sądowych Adamowicza**

Poniosłem karę, największą dla osoby sprawującą funkcje publiczne, czyli odium, które mnie otacza.

No nie, ktoś myśli o mnie źle, tak bardzo bardzo cierpię!!! Myślenie źle o Adamowiczu powinno być zakazane przez konwencję Genewską.

Moje błędy nie mają żadnego związku bezpośredniego z jakością wykonywanej przeze mnie pracy i obowiązków służbowych.

Tylko, kurde, jakoś dziwnie w czasie się zbiegają z bardzo kontrowersyjnymi decyzjami które podjąłeś w pracy. Ale może po prostu Pałełek już nie rozróżnia, co jest pracą a co prywatą. Po 20 latach włażenia w tyłek developerom pewnie już ciężko rozróżnić.

Cóż, wybory niedługo. Ale pewnie się skończy jak zwykle: w Gdańsku zrobi się standardową kampanię strachu przed pisem i zmianami, rozwój napędzany dotacjami UE opisze się jako jedynie zasługę Pałełka, a wszelkich jego przeciwników obsmaruje się jako malkonetów i zwolenników PiS. I tak się powoli żyje w tym Budyniowe...

Cały wywiad tutaj:
https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Rozmowy-z-kandydatami-na-prezydentow-Pawel-Adamowicz-n123811.html

#gdansk #trojmiasto #polityka #paweladamowicz
Pobierz q.....q - No nie mogę... Na trójmiasto.pl opublikowano dziś wywiad z Pałełkiem. To co...
źródło: comment_yLRn0bOGtdYuWViqO0IwuqvVBAu7KSyx.jpg
  • 14
@qwarqq: dla takich wpisów nic nie robiłem ( ͡° ͜ʖ ͡°), a dla zainteresowanych, poczytajcie sobie komentarze pod artykułem z trojmiasto.pl dopóki nie usuną. Co tam się to ja nie wiem...

np.

Tak się zastanawiam ile przeciętnie może zająć przeczytanie całego tekstu? 10-15 minut? :)

Wywiad ukazał się równo o godzinie 7.00, pierwsze komentarze też :)

a nawet ich pierwsza, strona, dwie, trzy... :)


czy

Ktoś tu
Pobierz superblee66 - @qwarqq: dla takich wpisów nic nie robiłem ( ͡° ͜ʖ ͡°), a dla zainteres...
źródło: comment_S6DwHfoPdym6zDN6W4CgLIHRZCuisSl0.jpg
@artvn: Bo Jaworski kandydował z ramienia PiS kilka razy pod rząd, zanim zrozumiał w końcu po trzecim razie że nic z tego. Jaworski to idiota i długo mu zajeło skumanie, że własnie on, a dokładniej strach przed nim, był głównym napędem kampanii Adamowicza. Jaworski uwalił stocznię Gdańską i był zawsze bardziej zaangażowany w politykę krajową niż lokalną. Teraz wreszcie postawili na kogoś nowego, robią trochę manewr jak z Dudą/Komorowskim. Zobaczymy co
Dlatego, że dwa-trzy lata temu Gedania stała się przedmiotem gry politycznej, z dużą stratą dla zagospodarowania tego terenu i ku niezadowoleniu okolicznych mieszkańców, którzy chcieliby mieć uporządkowany teren.


Yhy, a co się działo przez poprzednie 10 lat? Jak to dobrze, że do władzy doszedł PIS i można wszystko na nich zwalić...

Dzisiaj już te głosy krytyczne są niesłyszalne, a goście z zagranicy są ECS-em zachwyceni.


Jak jest się Budyniem, to głosów krytycznych