Wpis z mikrobloga

Mirki taka sytuacja... W pracy każą mi wypisać ciągły urlop na 10 dni roboczych bo według prawa każdy pracownik ma obowiązek iść na 2 tygodniowy urlop (10 dni roboczych). Przy czym mam go wypisać ale na urlop nie muszę iść tylko poprostu jakbym brał pojedyńcze dni to z tej puli będą zabierane... Trochę to podejrzane, że muszę wypisywać odrazu urlop na 10 dni. Co na to prawo?

#prawo #pracbaza #prawopracy #praca
  • 11
  • Odpowiedz
@RadiOBagdaD: Art. 162. Na wniosek pracownika urlop może być podzielony na części. W takim jednak przypadku co najmniej jedna część wypoczynku powinna trwać nie mniej niż 14 kolejnych dni kalendarzowych.

Jednak jeżeli wypisujesz urlop to go wykorzystaj bo potem może być jakaś chryja z januszexem xD
  • Odpowiedz
@RadiOBagdaD: no właśnie prawo tak każe. Odpocząć w minimum urlopie 10 dni z rzędu. Odsyłam do kodeksu pracy :P
A jeżeli pytasz, czy można wypisać od razu, a chodzić na pojedyncze drzwi, to nie, nie można. Na upartego można zgłosić
  • Odpowiedz
@RadiOBagdaD: gorzej jeżeli po tym urlopie bedziesz chciał wziąć dzień z tej puli i nagle okaże się że szef mówi "RadiOBagdaD ale ty już wykorzystałeś swój urlop - #!$%@?" - niestety nie masz nic na poparcie tego.
  • Odpowiedz
@RadiOBagdaD: jeśli dobrze rozumiem to to o czy mówisz nazywa się planem urlopowym i musisz go wypełnić. Nie trzeba się stosować do wszystkich dni, które tam rozpisales ale jest to zabezpieczenie Twojego urlopu w tych konkretnych dniach. Nic nie musisz zgłaszać, to normalna praktyka
  • Odpowiedz