Wpis z mikrobloga

Jak to jest z tym kryzysem końcowym? Za wiki:

"After 50 years into the End-Game the crisis trigger will roll once every 5 years until a crisis takes place, with the following weights"

Czy to oznacza, że jeśli w tych początkowych opcjach tworzenia galaktyki ustawiłem rok 2325 to kryzys nadejdzie najwcześniej dopiero w 2375? Opis w grze sugerował co innego.

#stellaris
  • 3
@nowiutki: To chyba jest związane z wydarzeniem "War in heaven", do którego potrzeba dodatku Leviathans. To wydarzenie zwykle rozpoczyna się w okolicy daty początku późnej fazy. Te 50 lat jest po to, by nie przyszedł kryzys i nie rozwalił od razu wszystkich. Nie jestem pewny, co się dzieje bez Leviathans. Może jest większa szansa na przebudzenie Upadłego Imperium?
Ok, Zergi przyleciały u mnie w 2386 roku. Wychodzi więc na to, że w tłumaczeniu gry jest błąd, bo (tu cytuję opis) jest napisane: "Ta opcja określa pierwszy rok, w którym mogą nastąpić wydarzenia z końcowej fazy rozgrywki", a to nieprawda. W rzeczywistości dopiero 50 lat po tej dacie mogą wystąpić te wydarzenia. Pewnie to samo dotyczy opcji daty dotyczącej eventów mid game.