Wpis z mikrobloga

Korzystał ktoś z usług firm typu "kupię każdy samochód"? Jak to wygląda? W sierpniu kończy mi się ubezpieczenie, a kilka dni przed jego końcem auto będzie mi potrzebne, w tak krótkim czasie raczej nie uda mi się go sprzedać. Nie chciałbym być zmuszony do jego przedłużenia a na złom oddawać trochę szkoda. #samochody #ubezpieczenia
  • 21
  • Odpowiedz
wyraź chęć przedłużenia OC ale nie opłacaj, po sprzedaniu samochodu zapłacić tylko wyrównanie od końca ubezpieczenia do dnia sprzedaży
  • Odpowiedz
@kckacpi: Volvo 850, Śląsk/Dolny Śląsk, jestem elastyczny ( ͡° ͜ʖ ͡°) Niestety jest zaniedbane, jeździ ale tyle w sumie można o nim powiedzieć...

@Shamalamamayman: Brzmi ryzykownie, a co jak nie dostanę? W zeszłym roku płaciłem 1040 zł z 60% zniżki, teraz pewnie będzie drożej a dodatkowo możliwe że zniżkę stracę... Wolę nawet nie wiedzieć ile to wyjdzie.
  • Odpowiedz
@Damasweger: Jakby co z ubezpieczeniem zapraszam na PW ;)

Możesz zrobić tak jak radzą Ci inni, czyli nie opłacać wznowienia, a dopiero potem jak go sprzedasz to wyślij umowę sprzedaży i zapłacisz za wykorzystany okres. Ale możesz tak zrobić tylko i wyłącznie pod warunkiem, że aktualną polisę Ty zawierałeś i opłaciłeś ją w całości - nie ma żadnych zaległości, bo inaczej Ci się nie wznowi i zostaniesz bez ubezpieczenia.
I też
  • Odpowiedz
@Damasweger jak masz opłacone całe OC( wszystkie raty) to po zakończeniu się roku polisowego automatycznie się przedłuża.
Od momentu odnowienia do momentu sprzedaży TU będzie od Ciebie wymagać pieniędzy.A handlarzowi zrekalkuluja składkę.
Jak masz trupa,a nie samochód to nie warto sprzedawać normalnie: tam masz najgorszy sort kupujacych- płacą jak za średniej klasy smartfona,a wymagają cudów.
  • Odpowiedz