Wpis z mikrobloga

@Boziu: Tylko chodzi też o to, że nie jestem zbyt wybitny z matmy, z podstawy z matury z matmy liczę na jakieś 98%, a z rozszerzenia nie będzie 30% nawet, bo w techbazie lekcji z rozszerzenia było tyle co nic ( ͡° ʖ̯ ͡°) Więc no nie wiem, nie chcę iść na polibudę żeby odpaść po tygodniu, ale nie chcę też za nisko mierzyć (
@ytjam: Dasz radę z matmy głównie są całki ale je rozwalisz żydowską metodą. Do tego masz dyskretną i probabilistyke/statystykę i wcale to nie jest mega trudne, raczej do zakucia i zdania nie potrzeba żadnej wiedzy bo prowadzący robią od 0
@gaiapl: A czy właśnie nie jest na odwrót? xD Na UŁ własnie raczej nie ma problemu się dostać, jak tam na dwóch wydziałach jest po 300 miejsc. A wiesz może jak jest na PŁ z matmą? Mniej niż na uniwerku?
@ytjam: może przez pare lat ostatnich coś się zmieniło. Nie mniej może profilaktycznie poczytaj na ten temat? ;)

Nie sądzę żeby matmy było mniej. Na jednej i drugiej uczelni pierwszy rok to katowanie m.in tego przedmiotu ;)

@SamChilders: zgadzam się. Przy czym jednocześnie nie jest nadal tak, że po PL są lepsi inżynierzy/lepiej na nich pracodawcy patrzą? Hmmm

@rimyi: naprawdę? Na kierunkach ścisłych, jakimś konkretnym? Ciekawe!
@jacobsonik: na IFE jest gunwo nie infa. Jak ludzie po IFE szli na FTIMS na doktorat to była między nimi przepaść.

@Boziu: probabilistyki już nie ma bo profesor spadł z rowerka ;)

@ytjam: masz świadomość że w 90% kodzenie to właśnie matma? no chyba że jakiś prosty frontend to dużo się tam nie naliczysz, ale np. silnik do gier (bo m.in. to można pisać na FTIMS PŁ) to już
@nathaliekill: a to się zmieniło ja Ftims kończyłem już ładne parę lat temu :D. To tym bardziej jest łatwo bo zostaje dyskretna i matma. Więc @ytjam nie powinien się martwić. Bo na obu uczelniach matma jest i tak czy siak nie umnkie przed nią a jak ktoś liczy na 98% podstawy to nie ma w cale dużego problemu z matma i będzie w stanie wszystko skumać
@nathaliekill: No myślę że 90% to duża przesada. Nie wątpię że w tworzeniu gier i tych wszystkich modeli trójwymiarowych to się w dużym stopniu przydaje, choć nie wiem, bo jakoś to nie leży w moich zainteresowaniach. Myślę raczej o pójście w web development, najlepiej full-stack.
Tak jak wspominałem, nie będę miał 30% z rozszerzenia z matmy, więc chyba nie mam co marzyć o PŁ tak czy inaczej ʕ