Wpis z mikrobloga

@zakopiak: tak już przywykłem haha :) jestem leworęczny a korzystam z myszki w prawej dłoni, natomiast wolę mieć główny ekran z lewej strony.

@MlLF: dużo by opowiadać. Człowiek miał więcej szczęścia niż rozumu.. dostałem ta prace w tym roku zaraz po skończeniu magisterki. Wcześniej też miałem kontrakt (4 miesiące). W start-upie który przeprowadził się z Oslo do Londynu a ja zostałem. Może pod wieczór napiszę coś dłuższego :)
@Mikoziq: Miałem na myśli raczej to, że zwykle jako główny wybiera się środkowy a nie boczny. ;-)
Używasz tego, tak jak na zdjęciu, czyli IDE na bocznym monitorze? Jeśli tak, to niezbyt dobrze, bo masz wtedy większość czasu głowę skręconą w jedną stronę.

@zakopiak: mam półokrągły stół (półwklęsły? :D), dlatego nie mam problemu z tym żeby się cały przestawić. A jak mam dwa monitory po przeciwstawnych stronach to ruszam często głową w jedną i drugą. O dziwo mi to pomaga bo nie skupiam się na jednym miejscu i nie wyłącza mi się film jakbym za bardzo próbował wgapić się w kod ( ͡° ͜ʖ ͡°), so sexy.
@reroute: już gdzieś słyszałem podobny komentarz... natomiast nie. Nie jest się przegrywem bo pensja 3k euro jest pensją dla juniora w okresie próbnym. Po okresie próbnym pensja wzrasta o 30% a potem idzie liniowo w górę co roku :) zależy od stanowiska oraz firmy.

Poza tym, ja pracując jako programista nie mam ścisłych godzin, mogę pracować od 9 do 17 a mogę przyjść o 6 rano albo o 13 jak mi
@reroute:

'dlaczego wracasz skoro jak piszesz warunki sa wiecej niz odpowiednie' - nie zrozumiałem pytania :) Wróciłem do Norwegii z Polski gdzie byłem tylko na 10 dni teraz.

Natomiast obecnie zależy jak wejdziesz do Norwegii (z jakim doświadczeniem). Ja przybyłem do Norwegii mając trochę tylko doświadczenia z programowaniem w React/React Native. Poszedlem najpierw do startupu gdzie płacono mi średnio, ale doświadczenia nabytego nie oddadzą mi żadne pieniądze :) A teraz siedzę
@reroute

po cholerę Ci samochód w Oslo? Kupujesz bilet za 750 koron i możesz jeździć miesiąc metrem, pociągiem, busem i tramwajem. Z jednego punktu w Oslo dostaniesz się na drugą stronę w max 30-35 minut.

jak potrzebujesz auta wchodzisz na nabobil.no i wynajmujesz autko za 350nok/dzien i jedziesz do IKEI :)

Mieszkanie w Oslo i posiadanie auta jest bardzo nieekonomiczne. Już nawet nie będę pisał kwesti parkingów. Ja sobie zamówiłem hulajnogę elektryczną