Wpis z mikrobloga

Czy ktoś posiada jakiś kamień do pieczenia pizzy i byłby w stanie polecić, tzn. robił swoją domową pizzę i stwierdza: "o tak, ten kamień jest zajebisty, jestem w stanie go Tobie polecić, bo będziesz miał zajebistą pizzę w domowych warunkach"? ;-) Na poważnie to szukam jakiegoś, bo byłem dzisiaj stacjonarnie w kilku sklepach typu leroy merlin (który w ofercie kamień ma), ale tylko na zamówienie. A jak mam zamawiać i czekać to już mam wachlarz wyboru z różnych stron czy z portali aukcyjnych. #gotowanie #gotujzwykopem #pytanie #cokupic #kamien #kamiendopizzy #pizza
  • 17
  • Odpowiedz
  • 0
@Smartek tak jak @chwast127 napisał. Spróbuj z płytką granitową (jak najgrubsza). Ja w Castoramie kupiłem taka 30x30x2 i daje radę. Dobrze się nagrzewa, trzyma ciepło i super się myje w porównaniu do tych szamotowych.
  • Odpowiedz
@Smartek: Polecam w opór kamienie Carnetti. Znajdziesz na allegro. Rozmiar najlepiej największy jaki Ci wejdzie do piekarnika i kształt oczywiście prostokątny.
  • Odpowiedz
@Zamaloczasunalogin: @StaraSzopa: Przetestowany. Polecam bardzo mocno, ale jak nagrzany to pod żadnym pozorem nie ruszać, bo łatwo go ukruszyć. Ja niestety któregoś razu cudowałem za dużo, bo ciasto przywarło mi do ścianki pieca i zdejmując cały ruszt z kamieniem (ciężki #!$%@?) oparzyłem się i położyłem gwałtownie na drzwiczkach od pieca. Ukruszyły się dwa rogi - obecnie je po prostu "przykładam" do kamienia, żeby miał dawny kształt i jest okej (
  • Odpowiedz