Wpis z mikrobloga

@marcelus: kiedy myślisz, że nadanie komuś prostackiej etykietki "rasisty" (ewentualnie mizogina, homofoba, faszysty itp.) zwalnia z potrzeby używania merytoryki. Niezmiernie bawi mnie również tag #bekazpodludzi ("podczłowiek" to osoba o innych poglądach niż jaśnie oświeceni marksiści?), który bardzo dobrze oddaje totalitarną mentalność lewactwa
@4tek:

kiedy myślisz, że nadanie komuś prostackiej etykietki "rasisty" (ewentualnie mizogina, homofoba, faszysty itp.) zwalnia z potrzeby używania merytoryki. Niezmiernie bawi mnie również tag #bekazpodludzi ("podczłowiek" to osoba o innych poglądach niż jaśnie oświeceni marksiści?), który bardzo dobrze oddaje totalitarną mentalność lewactwa


kiedy myślisz, że nadanie komuś prostackiej etykietki "marksistów" (ewentualnie lewactwa, postępactwa, komunistów itp.) zwalnia z potrzeby używania merytoryki. Niezmiernie bawi mnie również określenie "jaśnie oświecony" ("jaśnie oświecony" to osoba
@marcelus: Nie żebym zbytnio lubił pana @Brzytwa_Ockhama: , bo też uważam że często zdarza mu się walić srogie kocopoły pod założoną tezę, ale tutaj prawdopodobnie ma sporo racji. Nie uważam aby chodziło tutaj o jakiś "honor wojownika", ale prawda jest taka, że to biali mężczyźni walczyli i ginęli w tej wojnie.

Jakkolwiek by to nie było dobre czy złe, tę wojnę rozpętali jedni biali mężczyźni a inni biali mężczyźni (plus
@Khaine: Parę rzeczy

To jest gra komputerowa, na pierwszy rzut oka widać, że twórcy nie przykładają dużego znaczenia do realizmu, stworzyli raczej coś w rodzaju własnego uniwersum, inspirowanego II wojną, ale jednak będącego mixem różnych nurtów popkultury, steampunk między innymi

Natomiast BF5 zdaje się próbować zwalić na białych mężczyzn winę za wojnę


Z czego to wnioskujesz? W którym momencie jest zrzucenie winy za wojnę na białych?

wrzucić w grono walczących o
@marcelus: > wchodzenie w dyskusje z kimś, kto twierdzi, że inne rasy niż biała nie miały kultury

@Brzytwa_Ockhama stwierdził że "kultura białych ludzi " jest dawana osobą, której jej nie miały ("kultury białych ludzi") i nigdzie w tym wpisie jest wzmianka o tym, że inne osoby nie miały kultury a raczej nie miały "kultury białych ludzi" ( cokolwiek to znaczy ) i o ile do kobiet walczących na wojnach nie mogę
@Rasarex: Ech...

Brzytwa nie mówi tu o kulturze białych mężczyzn, ale o kulturze jako takiej, która "statystycznie" (cokolwiek miałoby to znaczyć) nie przynależy innym rasom. Jest to stwierdzenie, nie dość że na wskroś nieprawdziwe, bo możemy wskazać mnóstwo przykładów kultury ludów nie-białych (np. Mohendżo Daro, Chiny itd.) dużo starszych niż "ukulturowienie" niektórych ludów rasy białej (choćby Polacy, którzy na scenie dziejowej pojawiają się gdzieś w X stuleciu), to jeszcze rasistowskie bo
@marcelus:

Brzytwa nie mówi tu o kulturze białych mężczyzn, ale o kulturze jako takiej


Ok raczej tak, chociaż nie wiem czy można w ogóle powiedzieć że ma to jakiekolwiek znaczenie.

kulturze jako takiej, która "statystycznie" (cokolwiek miałoby to znaczyć) nie przynależy innym rasom.


Raczej nie o to mu chodzi. Z resztą

. Z jego postu wynika, że jest przeciwny zabieraniu udziału białych ludzi w tworzeniu własnej kultury. Jego post sprzeciwia się
Co? Okej rozumiem, że rasa jest ciężka do wyróżnienia w pewnych przypadkach, ale twór kulturowy. W pewnym sensie... Naginanie trochę.


@Rasarex: Obama jest biały czy czarny? W Stanach czarny, w Afryce biały. Żydzi są biali czy nie? Czasem są inną, semicką rasą, czasem nie. Czym jest semicka rasa? Czy Żydzi i Arabowie to jedna rasa? Czy Aszkenazyjski Żyd jest tej samej rasy co Sefardyjski Żyd? Jeśli ma korzenie chazarskie to "biologicznie"