Wpis z mikrobloga

@john118: chodzi mi o to, że ps3 nie ma throttlingu, więc działać ci będzie tak samo przy temperaturze 40 C jak i 80 C. Temperaturą krytyczną jest bodajże 90, i przy niej po prostu konsola się wyłączy, sygnalizując to jeszcze lampkami/piknięciami.

Poniżej tej temperatury nic nie odczujesz, więc dopóki konsola nie hałasuje za mocno to wszystko powinno być ok. Jeśli hałasuje to może zbliżać się do przegrzania i wtedy na pewno
@MisPluszowyZWadaWymowy: Z tym brakiem throttlingu, to dobrze wiedzieć, dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Btw też przy wyborze początkowo się kierowałem super slimem, ale ostatecznie kupiłem slima 120 gb. Kierowałem się przesłankami, że faty mają największą tendencję do tego niesławnego ylod-a, natomiast super slimy pewnie są robione z najtańszych materiałów więc pewnie też mogą być bardziej podatne na defekty, stąd też slim wydawał mi się najbardziej "optymalny" pod względem bezawaryjności. Oczywiście nie przemyślałem
@john118: otwarty napęd w ss jest rozwiązaniem teoretycznie lepszym, ale jeśli nie będziesz się z nim obchodził delikatnie to mogą się rozwalić te przesuwane drzwiczki. Słyszałem też że zdarza się że coś tam się chrzani i konsola myśli że są otwarte mimo że nie są. Więc w praktyce zaryzykowałbym stwierdzenie że mimo wszystko mechanizm slim jest lepszy.

Ogólnie bardzo dobrze zrobiłeś, mimo ze super slim sa zazwyczaj trochę nowsze to po
@MisPluszowyZWadaWymowy: Ostatnie pytanie, bo widzę, że doświadczenia masz sporo z tą konsolą: należy ją stawiać pionowo, czy niech leży ? Chociaż widząc na gabaryty super slimki, to przypuszczam, że domyślnie ps3 była projektowana by działała w pozycji jednak horyzontalnej.
@john118: slim bym położył horyzontalnie. Super slim albo pionowo z oficjalną podstawką (jest tania jak barszcz), albo poziomo z podwyższeniem pod nóżki, bo wloty powietrza sa pod samym spodem konsoli. Slim ma te wloty normalnie po bokach, pod tą wysuniętą zaokrągloną częścią, więc tak czy siak będzie dobrze oddychać.
@BigBadBat: właściwie to już nie ( ͡° ʖ̯ ͡°) w zeszłym roku jeden ze sklepów pozbywał się takich ładowarek jak niżej po 10 zł, mieli ich bardzo duże ilości i schodziły jak świeże bułeczki, sam sobie też kupiłem. Teraz już ich nigdzie nie widzę.

W zestawie był kabel usb i zasilający identyczny jak w zestawach z konsolą + ładowarka na 2 usb do padów i innych akcesoriów.