Wpis z mikrobloga

Mirki. Jako że utrzymuję się w całości z #socjal mam dużo czasu, aby spełniać obywatelskie obowiązki. Tydzień temu dostałem nagrodę od syraży gminnej za największą ilość zgłoszeń o ludziach pijących w przestrzeni publicznej. Trochę 'zakrzywiłem matrix' dwa razy zapraszając na piwo upośledzonego intelektualnie sąsiada i zachęcając go do otwarcia puszki na moim podjeździe (za drugim razem jeszcze powiadomiłem policję, że jechał rowerem po spożyciu), no ale złamanie prawa to złamanie prawa :)
W każdym razie inny sąsiad opowiedział mi, że nie chcieli przyjąć jego worków z papą dachową w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów, ale koleś pilnujący obiektu powiedział, że powinien popakować je w czarne nieprzeźroczyste worki, to zgarnie je jak będzie przejeżdżał śmieciarką.
Czy powinienem poinformować jego przełożonego, że zachęcał on do złamania przepisów? Niby są one ustanowione po to, by firma wystawiała więcej płatnych kontenerów na odpady budowlane (płatne niezależnie od abonamentu na śmieci - trochę cebula mocno), ale oszustwo kombinatorów to też oszustwo. Jak sądzicie? Chciałbym mieć spokojne sumienie, że zrobiłem wszystko, aby panował porządek w moim otoczeniu.
Acha - jeżeli poinformuję firmę jutro po zbiórce, to oczywiście gościu straci pracę, ale nie da się wtedy udowodnić sąsiadowi, że to on wyrzucał papę, ani że robił to świadomie. Liczę na odpowiedź na #bardzowaznepytanie i przy okazji zachęcem Was do wzorowej obywatelskiej postawy.
  • 14
@panparowkazbiedronki: niby rzeczywiście gościu jest naiwny. Kiedyś pożyczyłem od niego 200 złotych, po czym powiedziałem, że szedłem do niego mu je oddać, ale mnie napadli i tę kasę ukradli, więc nie mogę mu oddać, bo tej kasy na oddanie fizycznie nie mam, niech sobie ją od złodziei odzyska xD
@mamtukonto: pij ze mno kompot - wszystkie worki zabrali bez problemu. Jeszcze ze dwa miesiące i całego syfu się pozbędę. Blacha z papy pójdzie na złom, drewno też ktoś sobie weźmie i ususzy, trzcina pójdzie na biodegradowalne. Część gruzu posłuży do zasypania studni. Jak dobrze pójdzie to za dwa miesiące zostanie tylko samajama xD