Wpis z mikrobloga

Dalszy rozwój sytuacji z związku z tym wpisem

Może się komuś przyda kto nie wie gdzie się udać w sytuacji kiedy jest wykorzystywany w pracy i łamane są jego podstawowe prawa pracownicze w UK.

Wypełniłem formularz o odszkodowanie który wczoraj przesłałem online do Employment Tribunal.

Oczywiście wcześniej powiadomiłem ACAS o łamanych prawach pracownika i opisałem sytuację w formularzu do ACAS. Gdzie został mi przydzielony numer referencyjny który należy wpisać w formularzu do Employment Tribunal.

ACAS to taki poboczny rozjemca który próbuje załagodzić sytuację pomiędzy tobą a pracodawcą. Zanim odwołamy się do Tribunal wskazane jest by najpierw skorzystać z ACAS.

Oczywiście już nie pracuję od Niedzieli.

Tak więc formularz do Tribunal wysłałem, jestem także w kontakcie z trzema byłymi pracownikami tej firmy które zostały zwolnione, udzieliły mi one zgody na użycie ich danych i wpisanie ich do formularza w rubrykę "other claimants"
Kopia mojego formularza została wysłana do mojego byłego już pracodawcy i ten ma 28 dni na odpowiedź.

Dzisiaj pracodawca napisał mi maila z prośbą o zwrot uniformu do dnia jutrzejszego ponieważ chce mi wypłacić zaległe pieniądze. Odpisałem mu, że zwrócę uniform do tej daty ale jednocześnie zwracam się z prośbą o przygotowanie do tej samej daty wszystkich niezbędnych dokumentów (wraz z payslipem za miesiąc maj z prawdziwą/faktyczną datą ich wystawienia) w związku z moim odejściem.

Napisałem również zapytanie w jaki sposób zamierza on wypłacić mi zaległe pieniądze skoro nie ma kopii mojego notatnika w którym skrzętnie wpisuje faktyczne godziny mojej pracy. Napisałem mu też że godziny które on sobie wpisuje w harmonogramie nie są zgodne ze stanem faktycznym ponieważ w harmonogramie za każdym razem nie uwzględniane są nadgodziny i na każdej zmianie musiałem zostawać po zamknięciu lokalu średnio ponad godzinę tak samo jak wielokrotnie nie byłem na przysługującej mi przerwie w pracy ponieważ byłem zostawiany sam w lokalu i nie było nikogo kto mógłby mnie zastąpić (nie mogłem zostawić miejsca pracy)

Czekam na rozwój sytuacji i jutro pojadę oddać uniform.

Jeśli ktoś jest zainteresowany rozwojem sytuacji to niech obserwuje mój tag #namarinwuk

#afera #uk #prawopracy #emigracja #leicester
  • 13
@MuchomorCzerwony: Sytuacja w miejscu gdzie pracowałem była taka, że zazwyczaj na czas mojej przerwy przychodził manager i mnie zastępował. Od pewnego czasu jednak miał wy..... i siedział sobie cały dzień w biurze na dole podczas gdy ja sam miałem cały pub pod opieką. Dlatego od tamtego czasu notuję w które dni byłem na przerwie a w które nie.
@Namarin: sytuacja rodem z Polski, aż dziwne, że takie akcje dzieja sie w UK. Jedź tam z mokebe ile wlezie.
Ja pracowałem w UK sezonowo rok temu, polecić Ci mogę pracę w dużych kampaniach które maja po kilkadziesiat pubów —> hajs na czas co tydzień, napiwki od obrotu, zwrot kasy za obuwie ochronne, umowa przed pierwszym dniem pracy (jest 2 tygodniowy trening ale płatny), grafiki w sobote rano na kolejny tydzien
@cuoco: Chyba dostał dzisiaj kopię mojego formularza bo mi napisał maila że chce mi przelać zaległe pieniądze i ogólnie 9 maili z żalami że jak to tak, przecież można było przyjść i porozmawiać zamiast od razu to tribunalu.