Wpis z mikrobloga

@sierzchula:

Ja rozumieć ten email?

Szanowni Państwo,

Rejestrator, OVH SAS, wprowadził poniższe dane do głównego rejestru domeny .PL prowadzonego przez Naukową i Akademicką Sieć Komputerową - Państwowy Instytut Badawczy (NASK) z siedzibą w Warszawie (01-045), ul. Kolska 12.

Państwa Rejestrator jest niezależnym administratorem danych, w tym danych osobowych, który współpracuje z Rejestrem domeny .PL dla korzystania przez Państwa z usług dotyczących nazw domeny .PL. Aktualna lista Rejestratorów jest dostępna w witrynie
  • Odpowiedz
@Hejkumkejkum: prawdopodobnie chodzi o to, że zmieniając adres email zmienia się tak naprawdę właściciel. Nask w obawie o Twoje dobro wysyła maila z informacją, że zmienia Ci się właściciel domeny podczas gdy tak naprawdę zmienia się tylko e-mail. OVH mogłoby chociaż powiadomić wcześniej o tym...
  • Odpowiedz
@nowik:

Ta informacja w ogóle dziwnie została sformułowana i wychodzą pewne niejasności/wątpliwości. Brzmi to wręcz jakbyśmy byli ofiarą przejęcia przez kogoś domeny :) W panelu OVH też mogliby umieścić jakąś informację co i jak.
  • Odpowiedz
Jeżeli w ciągu 30 dni nie dojdzie do zawarcia umowy dotyczącej usług Rejestru domeny .PL lub do podjęcia czynności zmierzających do zawarcia takiej umowy, Państwa dane zostaną usunięte z głównego rejestru domeny .PL (chyba że jednocześnie dotyczą one innej umowy, już zawartej).


@Hejkumkejkum:

Mam podobny problem ze zrozumieniem tego maila.

Wiesz o co z tym chodzi? Musiałeś podpisywać jakieś nowe umowy z NASK, czy coś?

Tak samo ta zmiana jako organizacja,
  • Odpowiedz
@sierzchula: @Ike3z: @Xardax: @Masterczulki: @Hejkumkejkum: @nowik: @Qgito: @Hejkumkejkum: ovh zmieniło e-mail kontaktowy aby odczytywać e-maile które są kierowane do Administratora. To tak jakby poczta polska przekierowała twoje listy na adres poczty polskiej. Na 100% zasłaniają się RODO w celu przejmowaniu poczty - możliwe że w celach podatkowych. Mi zablokowali jedną z domen zagranicznych i żądają dowodów zamieszkania. Nie wierzę tym ch...jom bo po tylu
  • Odpowiedz
@BEJSBOL: No chyba nie do końca... z tego co mi wiadomo to utworzyli tylko alias pocztowy a nie nowa skrzynkę. Gdyby przeglądali te maile to by strzelili sobie w stopę. To prędzej czy później by się wydało.

Swoją drogą... OVH przecież nie jest w Polsce :|
  • Odpowiedz
@nowik: Tak a co powiesz na takiego e-maila od ovh??

Szanowni Państwo,

W celu weryfikacji, czy dane przypisane do kontaktu właściciela xxx są prawidłowe, prosimy o dostarczenie nam dokumentów potwierdzających dane (dowód osobisty, wyciąg z KRS, potwierdzenie adresu zamieszkania).

Procedurę sprawdzania danych właściciela należy uzupełnić na tej stronie:

https://www.ovh.com/manager/#/configuration/domains_operations

Uwaga: Państwa domena zostanie automatycznie zawieszona, jeśli dane nie zostaną poprawione w ciągu 30 (trzydziestu) dni kalendarzowych.

Pozostajemy do Państwa dyspozycji w
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@BEJSBOL: to juz rejestr nadrzędny wymaga potwierdzeń, najczęściej przy com co.uk cn ale zdarzają się i inne, a nawet pl.
  • Odpowiedz
@Xardax: Ale co rejest UK chce ode mnie? Przecież oni bardzo łatwo mogą sprawdzić takie dane. A tak po za tym to ovh powinno podać kontakt do rejestratora który chce te dane.
  • Odpowiedz