Wpis z mikrobloga

@insystem może tak to sobie wyobrażasz, nie wiem.

Krótki czas dojazdu PSP wynika z tego, że ma ona ujednolicony system alarmowania i odpowiednie procedury dysponowania. Nie ma takiego syfu jak w PRM czy policji. Dodatkowo strażacy są rozliczani z czasu dojazdu do zdarzenia a czas od alarmowania do opuszczenia koszar jest jednym z wielu aspektow kontrolowanych podczas inspekcji gotowosci operacyjnej przeprowadzanej regularnie we wszystkich jednostkach ratowniczo-gaśniczych PSP.
  • Odpowiedz
@jendriu: mów mi bardziej jak działa PSP i OSP bo wcale nie pracuje w branży i wcale nie mam pojęcia jak to działa.

Czas dojazdu PSP wynika z tego, że w przeciwieństwie do PRM i Policji straż nie dostaje kolejnego wezwania będąc na jednym (dobra, zdarza się, ale jak często?)...
  • Odpowiedz
  • 0
@Unik4t w jednym miejscu mają nawet stolik i krzesełka XDDD ale zagradzaja tym tylko jedno mieszkanie (mam nadzieję że swoje) więc mam to w dupie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Kynareth: no u mnie w bloku (nowe budownictwo) sąsiedzi mają 2 wózki - jeden na 2 dzieci i normalny. No i tak je trzymają w takiej wnęce gdzie są wejścia do 2 mieszkań. Mi nie przeszkadza ale śmieje się z tego za każdym razem. Bo o tyle o ile zagracają sobie to jeszcze innym ludziom robią labirynt pod drzwiami xD
Unik4t - @Kynareth: no u mnie w bloku (nowe budownictwo) sąsiedzi mają 2 wózki - jede...

źródło: comment_EMRTmLSLduGWbFCsj3M7dfvjOEbToKJt.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@insystem: szkoda strzępić. Przecież wiadomo, że jak strażacy siedzą w bazie i mają wyjazd to się ubierają i jadą. A jak policjant pilną dostaje, to i tak musi zakończyć poprzednią co czasem trwa. Ale nie, mówmy, że to ultranowocześniść w straży xD
  • Odpowiedz
@jendriu: ale @insystem: ma racje. Jestem strażakiem w jednostce, która ma 2,5 do 3 tysięcy wyjazdów rocznie, co jak na jedną jednostkę podejrzewam, ze klasyfikuje ją w czołówce kraju pod tym względem. Nasz najszybszy dojazd bierze się najczęściej z tego, że jedziemy prosto z bazy i nie musimy zakończyć innych czynności. W dodatku jest nas dużo. Jak dany zastęp jest na akcji to jedzie inny. W dodatku kiedy cała obsada
  • Odpowiedz
@maxoxo: Ostatnio widziałem akcję już na miejscu. Zadymienie na klatce, źródło w zamkniętym mieszkaniu, nikt nie otwiera. W kilka minut strażacy są na miejscu - 3 wozy. W kolejne kilka jest rozłożony sprzęt i są na 7 piętrze, gdzie miał miejsce ''pożar''. Byłem pod ogromnym wrażeniem, jak chłopaki szybko i sprawnie działają. Przyjaciel, który pracuje w PSP zaszczepił u mnie ogromny szacunek do Straży. Pracuje tam niecały rok, a już nazbierało
  • Odpowiedz
@SZCZUPAK230 kto mówi o ultranowoczesności? Straż nie jest ultranowoczesna tylko lepiej zorganizowana, dlatego najczęściej jest na miejscu zdarzenia jako pierwsza. @maxoxo Argument, że "bo policja i PRM dostaja kolejne dyspozycje przed zakonczeniem biezacego" tylko potwierdza, ze cos tam jest nie tak z organizacja. Daje glowe ze kazdy policjant czy ratownik jezdzący do zdarzeń chciałby być na ich miejscu jak najszybciej. To nie ich wina, że są braki kadrowe i sprzętowe. Ja cały
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Kynareth: dziś dodatkowo jakieś dziecięce rowerki/hulajnogi. Jednymi słowy #!$%@?. Ale jak dla sąsiada nie przeszkadza, to co mnie to gówno obchodzi?
  • Odpowiedz
@jendriu: dobrze. Weź sobie średnie miasto, powiedzmy takie 100 tysięcy mieszkańców. Na takie miasto w godzinach 22-6 niech przypadają 4 patrole policji i 5 załóg pogotowia. Niech będą w nim 2 JRG. W ciągu nocy ile razy do wyjazdu pojedzie pogotowie, ile interwencji dostanie policja? Na pewno kilka i nie jest raczej możliwe by było inaczej, ale może się zdarzyć tak, że straż nie będzie miała wyjazdu prawda? Nie zrozum mnie
  • Odpowiedz
@SZCZUPAK230 nie rozumiesz prostej sprawy. Za mała ilość patroli/załóg aby zapewnić sprawne działanie to też nieprawidłowa organizacja pracy danej służby. Jeśli jest ich za mało by ogarnąć sprawnie wszystkie zdarzenia to powinno być ich więcej. Tak jak mówię, nie oceniam pracy służb na poziomie interwencyjnym, na miejscu zdarzenia. Oceniam efekty zarządzania danymi służbami. Możemy podyskutować czy kierownictwo policji czy PSP ma łatwiej czy trudniej organizować pracę funkcjonariuszy z uwagi na ilość zdarzeń,
  • Odpowiedz