Wpis z mikrobloga

Dzień dobry Mirki i Mirabelki. Sytuacja jest taka, że potrzebuję Waszej opinii ( ͡° ͜ʖ ͡°) Bardzo jestem ciekawa co społeczność Wykopu myśli na temat Yerba Mate. Poza odpowiedzią na pytanie w ankiecie byłabym mega wdzięczna za wszystkie inne informacje, jak na przykład:

1. Jeżeli jej nie pijesz to czemu
2. Co było powodem tego, że zacząłeś ją pić
3. Wolisz smaki klasyczne, czy owocowe
4. Czy przeszkadza Ci pył, to znaczy czy jakbyś miał wybór to wolałbyś pić ją jak zwykłą herbatkę, czy jednak wolisz
klasyczny sposób picia
5. Pijesz ją regularnie czy raczej od czasu do czasu, na zasadzie energetyka

Jako, że jest to mój pierwszy wpis oraz przydałoby się trochę atencji do tej ankiety, robię #rozdajo ( ͡° ͜ʖ ͡°) Każdy plusujący ten wpis ma szanse na wygranie dowolnej, wybranej przez siebie, paczki Yerba Mate do 40zł. Losowanie jutro(04.06) o 18.

Wołam #yerbamate #herbata oraz #kawa bo jestem też ciekawa czy biorąc pod uwagę tylko kofeinę, bylibyście wstanie się przerzucić na yerbe.

Liczę na Was ()

Czy pijesz Yerba Mate?

  • Tak 34.4% (567)
  • Nie 65.6% (1082)

Oddanych głosów: 1649

  • 118
  • Odpowiedz
@blanek: 2. spróbowałem i mi zasmakowało, to piję
3. klasyczne, ale najbardziej lubię chimarrao
4. jak zwykłą czyli jak? Bo jak miałbym ją zaparzać jak tradycyjną liściastą herbatę, w czajniczku, to pył z yerby na pewno by przeleciał do kubka. Poza tym chimarrao zapchałoby wszystkie filtry czy sitka
5. piję co akurat chcę, yerbę, herbatę, kawę, zależy na co mam akurat ochotę. Jedynie jak potrzebuję pobudzenia i mam mało czasu, to
  • Odpowiedz
@blanek: 1. -
2. Nie cierpie smaku kawy, a szukałem czegoś naturalnego do pobudzenia.
3. takie i takie, zależy od dnia na co mam akurat ochotę.
4. Czasem przeszkadza jak za dużo nasypię. Klasyczne materko i bombillka jest fajna jak siedzisz sobie w domu, ale gdzieś w pracy itd. wolałbym żeby się parzyło jak zwykła herbatę.
5. Raczej regularnie
  • Odpowiedz
2. Piję bo mnie ciekawiła różnica w odniesieniu do herbaty.
3. Klasyczna gorycz jest ekstra.
4. Trochę mi przeszkadza wolę jak yerba jest klarowna i bez tego pyłu.
5. Od czasu do czasu ale nie jako energetyk.
  • Odpowiedz
  • 1
@blanek
1. Pije
2. Dostałem tykwe i bombille od mojej byłej dziewczyny w prezencie. Super prezent to był :-)
3. Najchętniej owocowe. Teraz pijam verde mate. Energia, zen szen lub kaktus.
4. W ogóle go nie odczuwam. Moje yerby nie są chyba jakoś bardzo pylaste. Zresztą cały ten pył schodzi raczej kiedy potrzasam tykwa przed zalaniem i spada pył na moją rękę.
5. Pijam regularnie można powiedzieć.
  • Odpowiedz
@blanek: 1. Bolał mnie brzuch po piciu yerby
2. Chciałem znaleźć alternatywę do kawy
3. Próbowałem klasycznych i były ok
4. Miałem tę specjalną fajkę do picia tego, więc pyłu nie zauważyłem
5. Wróciłem do kawy, bo pkt 1

Spróbuj, będziesz mieć swoją opinię
  • Odpowiedz
1. Jeżeli jej nie pijesz to czemu

2. Co było powodem tego, że zacząłeś ją pić

3. Wolisz smaki klasyczne, czy owocowe

4. Czy przeszkadza Ci pył, to znaczy czy jakbyś miał wybór to wolałbyś pić ją jak zwykłą herbatkę, czy jednak wolisz

klasyczny sposób picia

5. Pijesz ją regularnie czy raczej od czasu do czasu, na zasadzie energetyka


@blanek:
1. Piję !
2. Nie lubię smaku kawy żadnej a jakoś
  • Odpowiedz
  • 2
Kupiłem na próbę bo Banot chwalił, piję codziennie prawie cały dzień bo ok.6 zalań. Wolę klasyczną i pył mi nie przeszkadza. Kawę też piję ale okazjonalnie
  • Odpowiedz
@fraciu: @kameleonowy:
Jaką Yerbe Państwo próbowaliście? Pajarito( ͡° ʖ̯ ͡°)?
Polecam jakieś Mate Green/Verde Mate, opcjonalnie Despelady (na start). Jak Yerba nadal jest za mocna w smaku to polecam tere (na zimno), opcjonalnie można też dodać soku z limonki/cytryny. Smak o wiele lepszy :-}

@Shatter:
Wiele osób piję dla pobudzenia, szczerze to na mnie to nie działa, więc pijam dla smaku. Terere, czyli:
Zimna Woda
  • Odpowiedz
@blanek
1. Piję
2. W sumie nie wiem, mój chrzestny dał mi do spróbowania i była paskudna, ale jak mój narzeczony zaczął pić to i mnie się spodobało
3. Zdecydowanie owocowe, choć na klasyczną też się czasem skuszę. Generalnie eksperymentuję, robiliśmy już mate na zimno, mate de ruso z sokiem pomarańczowym (moje ulubione), ale najczęściej wchodzi po prostu Pajarito menta-limon
4. Pył mi przeszkadza, na tej samej zasadzie jak kompot z owocami,
  • Odpowiedz