Wpis z mikrobloga

Dobra, słowo się rzekło!

W poprzednim wpisie:
https://www.wykop.pl/wpis/32421907/witajcie-drogie-dzieci-dzis-bedzie-troche-o-animac/
wspomniałem, że mam mały "prezencik", tym prezencikiem będzie mini AMA z chyba jednym z lepszych polskich animatorów - Arturem Marcolem.

Twórcy Gordon Goose , współtwórcą studio Panoptqm, oraz świetnym animatorem z pozytywną oceną samych ludzi z Pixara ;)

Pytania zadawajcie pod tym wątkiem, ja je zbiorę i wyślę do Artura, bo jako, że jest to bardzo zapracowanym człowiekiem to forma klasycznego AMA odpada.

Artur prosił również, żebyście nie zadawali pytań technicznych, a bardzo mile widziane są te artystyczne, o zasadach animacji i też reżyserii.

Powodzenia i czekamy na pytania od was!

#vfxnews #animacja #animacja2d #animacja3d #grafika3d #grafikakomputerowa
Pobierz loczyn - Dobra, słowo się rzekło!

W poprzednim wpisie:
https://www.wykop.pl/wpis/...
źródło: comment_RQezNTQZQbgY0tDZPZlnM8zsrru1oiFL.jpg
  • 5
1. Co trzeba umieć na stanowisko juniorskie jako animator 3D/2D?
2. Jak najlepiej poprawić swoje umiejętności?
3. Jak najlepiej ćwiczyć ?
4. Bardziej się uczyłeś z książek czy może digitalowo, a może jakaś szkoła?
5. Może podasz mi 1 poradę, która bardzo ułatwiła ci zajmowanie się animacją?
@loczyn co prawda animacją się nie zajmuję, a jedynie grafiką 3D, ale od siebie pytania też zadam ( ͡º ͜ʖ͡º)
- czy warto iść w stronę animacji będąc character artist? Duże studia game devowe mają od tego ludzi, chodzi mi o podstawy.
- czy animatorzy dzielą się na tych od zwierząt, tych od ludzi etc? Są jakieś specjalizacje, czy trzeba ogarniać wszystko?
@loczyn: Super sprawa :)

To kilka pytań ode mnie

1. Od jakich projektów zaczynał karierę w animacji
2. Czy dobrym ćwiczeniem jest przygotowanie prostej animacji postaci do fragmentu ścieżki dźwiękowej istniejącego filmu
3. Czy osoba od animacji musi przekrojowo znać wszystkie zagadnienia 3D, czy technicznie wystarczy obsługa riggowanego modelu
4. Czy animator powinien posiadać jakiś zmysł aktorski i ogólną koodrynację ruchową
5. Ile czasu zajmuje zawodowcowi przygotowanie, powiedzmy, 10 sekundowej sekwencji