Wpis z mikrobloga

Djokovic jest skończony. Od 2 lat notuje fatalną passę, nie widać żadnej poprawy w jego grze, a dodatkowo wygląda to tak, jakby mu wcale nie zależało. Sam zresztą mówił, że tenis nie jest już jego priorytetem. Trudno znaleźć innego sportowca, który tak nagle zaliczyłby taki zjazd formy.
#tenis #sport
  • 9
@Gorti: Nie zgadzam się. Od dobrego miesiąca widać światło w tunelu, on dziś grał lepiej niż jeszcze niedawno. Jeszcze bym go nie skreślał. Dominować nie będzie, ale jakiś Szlem może wpaść.
@Gorti: To, że nie będzie wiecznie utrzymywał się na szczycie było pewne, ale też dziwi mnie ten gwałtowny zjazd, tym bardziej, że zawsze uważałem go za zawodnika wręcz chorobliwie ambitnego, który zawsze świetnie radził sobie z własnymi słabościami. Ze stwierdzeniem, że jest skończony jednak bym się wstrzymał, bo mimo wszystko zrobił krok do przodu w porównaniu do ostatnich miesięcy, no i powroty Federera i Nadala nauczyły mnie, że różne cuda dzieją
@rooger: Nie widać tego światełka. Djoković zagrał jeden dobry set przez ostatni rok - pierwszy set półfinału w Rzymie z Nadalem. Przegrywał z bardzo słabymi rywalami. W tym French Open mógł już odpaść z Bautista-Agutem. Miał łatwą drabinkę, więc dotarł do ćwierćfinału, ale tu odpada z Marco Cecchinato. Teraz czytam że rozważa jeszczę rezygnację z Wimbledonu.

@Federasta: Serb nie gra przecież tak słabo tylko przez kontuzje, bo jego spadek formy
@Gorti: Tak, zdaję sobie sprawę z tych zawirowań wokół jego osoby i dziwnych decyzji które zaczął podejmować. Moim zdaniem, przez długi czas nakręcała go także pogoń za rekordami wiadomej dwójki, które jednak na dobre odjechały.
W tej chwili wydaje się, że Djoko jest bardzo daleko od wygrania Szlema, tylko że sytuacja w tourze wciąż daje możliwość powrotu, bo Federer i Nadal młodsi i lepsi już nie będą, a młodzi wciąż nie
@Federasta: Dla mnie najgorsze jest to że Djoković od 2 lat gra aż tak słabo, że odpada z każdego turnieju zanim w ogóle może się zmierzyć z Federerem lub Nadalem, przez co ciągle ma dodatni h2h. Z Federerem nie zagrał ani razu od 2 lat (!), a z Nadalem tylko 2 razy i 2 razy dostał srogie lanie. Chciałbym zwłaszcza zobaczyć jak Roger ogrywa Djokovicia w Wielkim Szlemie, więc trochę kibicuję
@Gorti: Ja też bardzo żałuję że Federer nie miał okazji sprawdzić się na tle trochę słabszego Djokovicia, chociażby podczas ostatniego Wimbledonu. Podobnie z tegorocznym RG. Novak raczej nie zagroziłby Nadalowi, ale mógłby go przynajmniej mocno zmęczyć. Szkoda tylko że drabinka rozłożyła się tak nierównomiernie.

Chyba ta długa dominacja Djokovicia odcisnęła duże piętno na kibicach tenisowych, bo zdobycie Szlema bez pokonania Serba wydaje się jakieś takie... niepełne ;D
@Federasta: Federer w Australian Open 2017 miał tak trudną drabinkę, że nawet bez Djokovicia była zbyt pełna. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Myślę, że dla Federera Szlem bez pokonania Djokovicia i Nadala w tym wieku i tak smakuje znakomicie. Ja po prostu wciąż nie doszedłem do siebie po tych porażkach Federera w Wimbledonie 2014 & 2015 i US Open 2015. Przydałby się rewanż. Niech Djoković dojdzie do finału
@Gorti: Szczególnie Wimbledon 2014 był bolesny, bo wtedy było chyba najbliżej, żeby złapać Djokovicia, który nie ma się co czarować, był wtedy najlepszy na świecie.

Oczywiście mówiąc w formie żartu, czasami wygląda to tak jakby Djokovic unikał meczów z Federerm i Nadalem żeby nie pogorszyć sobie h2h ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Aczkolwiek dzisiejszej porażki nie stawiałbym w szeregu z pozostałymi wymienionymi przez Ciebie zawodnikami, bo jednak Cecchinato
@Gorti: Moim zdaniem zrobił w ostatnim miesiącu bardzo duże postępy, na tyle duże żeby przy obecnej kondycji ATP swoją grą reprezentować jakieś top5. Dlatego bardzo mnie martwią te jego rozważania o odpuszczeniu grass seasonu